Neviete sa zbaviť otravných čiernych bodiek na tvári? Vyskúšali sme 5 fungujúcich tipov, ako sa ich konečne zbaviť

Sú otravné, malé, ale o to ťažšie ich zničíte. Postrach menom čierne bodky. Aj keď máte dávno po puberte, nemusia vám dať pokoj ani teraz.

 

Ako sa ich konečne zbaviť? Stavte na tieto účinné triky.

Či už má človek 15 rokov, 20, alebo zrelých 40, čierne bodky na tvári, zvlášť na nose, netešia nikoho. Len málokto má to šťastie mať dokonalú pleť bez chyby.

Ak medzi tých šťastlivcov patríte, určite vám už nejeden človek (asi hlavne ženského pohlavia) závidel. Veď bodaj by aj nie! Pleť čistá a bez problémov je snom azda každého. Niekto si z toho ťažkú hlavu nerobí, niekto by uvítal zmenu. Stačilo by možno zájsť do drogérie a nakúpiť bársaké chemické cárajchy. Lepšou, lacnejšou, hlavne prírodnejšou cestou sa ale možno dajú docieliť ešte väčšie zázraky. Za pokus by to rozhodne stálo.

Ak ste náhodou príliš veľkí kamaráti s lenivosťou, nezúfajte. Nie sú to žiadne komplikované prípravy, ba aj všetko potrebné na tieto masky by ste bez problémov mali nájsť v každej domácnosti. Už len si vybrať.

#1. Vaječný bielok

Tento spôsob je najjednoduchší a ponúka veľmi rýchle zbavenie sa tohto problému. Budete naň potrebovať obyčajný vaječný bielok. Trošku ho prešľahajte vidličkou, aby nadobudol hustejšiu konzistenciu. Následne si ho naneste na problematické miesta a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút, aby dobre stuhol. Potom si ho strhnite dole a prečistíte si tak vaše póry do hĺbky.

#2. Citrónové naparovanie

Veľmi dobrým pomocníkom je i citrón. Ten môžete použiť pri čistení pokožky, ale aj pri naparovaní. Dajte si do hrnca približne dva deci vody, ktorú necháte zovrieť. Do nej potom vlejte šťavu z jedného citróna, prehoďte si cez hlavu uterák a takto sa naparujte aspoň desať minút. Potom hneď ako ho zložíte dole, opláchnite sa vlažnou vodou. Čierne bodky takto pôjdu takmer bezbolestne úplne preč.

#3. Med so škoricou

Výhodou týchto dvoch pomocníkov je, že zároveň pôsobia protizápalovo. Čierne bodky teda nielen odstraňujú, ale zároveň aj riešia problém ich vzniku a zamedzujú následne ich ďalšej tvorbe. Zmiešajte rovnaké množstvo tekutého medu a škorice. Hustú pastu si natrite na tie miesta, kde máte čierne bodky. Následne na ne priložte buď nejakú gázu, alebo vatové tampóny. Nechajte tri minúty zaschnúť a potom ich rýchlo strhnite. Na záver použite nejaký hydratačný krém.

#4. Sóda bikarbóna

Táto maska sa môže používať iba na nos, pretože jemnú pokožku by inak mohla podráždiť. Zmiešajte sódu bikarbónu s minerálnou vodou a vytvorte z nich hustú kašu. Tú natrite na nos a postupne ju vmasírujte. Po štyroch minútach zmyte teplou vodou. Výhodou sóda bikarbóny je, že čierne bodky aktívne vyťahuje a ich odstraňovanie tak nebude bolestivé.

#5. Zelený čaj

Dôležitým bodom pri starostlivosti o pokožku s čiernymi bodkami je i fakt, aby ste ich nielen neustále odstraňovali, ale zároveň proti nim aj preventívne bojovali. A na to je vynikajúci zelený čaj, ktorý pôsobí protizápalovo. Keď si ho ráno pripravíte ku raňajkám, odlejte si trošku do mištičky, do ktorej namočíte vatový tampón. Ešte pred použitím kozmetiky si potom vydenzifikujte problematické partie týmto čajom.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like