Neverila som tomu, ale toto je dôvod, prečo by ste mali každý deň žuť sušený klinček. Za túto radu nikdy neprestanem byť vďačná!

Korenie klinčeka k nám pôvodne prišlo až z ďalekej Číny, kde je v rámci čínskej medicíny využívaný už celé stáročia. Ide totiž o voňavé korenie, ktorá má mnoho účinkov na ľudský organizmus. U nás ho spravidla používame v kuchyni, avšak Číňania sú si vedomí väčšieho potenciálu, ktoré klinčeky skrývajú.

Ak ste niekedy skúšali žuť klinček pri bolestivom hrdle, dobre ste urobili. Jeden z najznámejších účinkov tohto drobného korenia je silná dezinfekcia. Klinček tak okamžite ničí baktérie a rôzne iné mikroorganizmy. Z tohto dôvodu sa odporúča žuť klinček aj pri bolesti zubov, či popálení jazyka. Tým však rad jeho účinkov len začína!

Očista od parazitov

Zbaviť sa parazitov je veľmi jednoduché. Ak cítite, že Váš žalúdok nie je v poriadku a v črevách Vám čosi vadí, žujte klinček niekoľko dní asi polhodinu pred jedlom. Žujte ho aspoň dvakrát denne, ak Vám nevadí jeho aróma, potom pokojne aj častejšie. Ide o silné preventívne opatrenie. Ak ste teda náchylní na hnačky, či zažívacie problémy, klinček je pre Vás tým pravým, pretože je vynikajúcou prevenciou, ktorá zastaví množenie akýchkoľvek parazitov. Bude to síce znieť zázračne, ale aj ak ho začnete užívať v poslednej chvíli, keď už je Vám neskonale zle, aj vtedy pomôže.

Klinček zbaví Vaše telo i zlatého stafylokoka, v tomto prípade však nezabudnite, že sa stále jedná len o doplnok liekov pre rýchlejšiu liečbu. V prípade stafylokokov je nutné držať sa v prvom rade lekárskych pokynov.

Veľkou zaujímavosťou tiež je, že klinček významne ovplyvňuje aj samotný bacil spojený s tuberkulózou!

Na perorálne použitie

Trápia vás zapálené ďasná, stomatitída, či paradentóza? Nezabudnite teda, že éterické oleje obsiahnuté v jednom maličkom klinčeku odstránia z úst zápach, zápal, a zastavia krvácanie. Žuvanie klinčekov je oveľa účinnejšie ako vyplachovanie úst chemickými prípravkami a každý seriózny zubár vám to potvrdí.

Hnisavé mandle

Angína je nepríjemná vec a hnisavé mandle v hrdle sú tým najnepríjemnejším príznakom. Ak na to máte žalúdok a vydržíte bolesť, rozdrvte si klinček na jemno, zmiešajte ho s trochou medu, prípadne s troškou čistej vody a namočte do tejto zmesi vatovú tyčinku na čistenie uší. Tou si potom po hnisavých mandliach prechádzajte. Nielenže sa Vám ihneď uľaví od bolesti, pretože klinček lokálne na nejaký čas sliznicu umŕtvi, ale je možné, že mandle pod silou olejov i povolí a zotrite si ich z hrdla dole. Pozor si však dávajte pri priamom kontakte., Môžete sa dáviť, ak si budete hrdlo príliš dráždiť. Ak sa na to necítite, klinček aspoň žujte. Aj to Vám pomôže viac, ako nič.

Pre lepšie trávenie

Klinček tiež posilňuje tráviaci trakt a zlepšujú procesy v ňom. Preto ho žujte minútu pred každým jedným jedlom.

Rozhodne sa im však vyhýbajte, ak máte diagnostikované žalúdočné a pažerákové vredy či vysoký krvný tlak. Vtedy by Vám klinček nemusel urobiť vôbec dobre! Naopak ho ale užívajte, ak trpíte gastritídou, nadúvaním a nízkym pH v organizme.

Prevencia rakoviny

Už dávno sú známe účinky klinčekov aj ako prevencia pred bujnením a množením chorých buniek, teda rakoviny. Klinček pomáha dokonca aj v prípade, že rakovinu máte, pretože jeho účinky sú tak silné, že zabraňujú tvorbe a množeniu nových buniek. Ak máte v rodine niekoho s týmto ochorením a predpokladáte dedičnosť, nič nepokazíte, ak budete klinček žuť preventívne, aj keď Vám zatiaľ nič nie je. Prinajmenšom Vám nikdy nebude zapáchať z úst.

Na zvýšenie krvného tlaku

Ak trpíte nízkym tlakom, potom odporúčame tiež denne žuť trochu sušeného klinčeka. Úplne postačí ak si poodlamujete len vrchné púčiky, v ktorých je veľa dobrého. Sú dokonca silnejšie ako káva! Zbaví Vás bolesti hlavy, letargie a posilní Vašu obranyschopnosť.

A ako zistiť, či je klinček, ktorý máte doma stále čerstvý? Jednoducho ho namočte do misky s vodou. Ak pláva vodorovne, môžete ho použiť jedine tak do perníčkov. Ak však pláva zvisle, alebo sa úplne potopí, potom ho môžete orálne užívať, ako len chcete.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

ZDROJ : TAKPROSTO.CC

You Might Also Like