Nevedela som sa zbaviť kŕčových žíl. Potom mi pomohla len jedna zázračná ingrediencia

Kŕčové žily – jedno z ochorení kardiovaskulárneho systému, ktoré sa už bežnejšie vyskytuje medzi mladými ľuďmi, hoci sa donedávna pripisovali omnoho starším ľuďom. Tí, ktorí toto ochorenie majú, vedia, že opuch nôh je zaručený. skutočnosť je taká, že pri najmenšej poruche ciev môže dôjsť ich upchatiu.

 

Najčastejším dôvodom je dlhé sedenie či státie, počas ktorého dochádza k návalu krvi a lymfy do dolných končatín, čo následne spôsobuje zlú výkonnosť ciev a žíl, ktoré nie sú schopné vykonávať svoju bežnú funkciu. Povieme vám, ako sa vysporiadať s opuchmi a kŕčovými žilami počas horúceho obdobia.

Opuch nôh môže byť zapríčinený aj nedostatočným fungovaním srdca alebo obličiek. Preto by ste nemali čakať a navštíviť odborníka, aby zvolil spôsob liečby a zistil príčinu ochorenia.

Paradoxne, aj ľudia, ktorí sa pohybujú celý deň na nohách a majú kŕčové žily, netrpia opúchaním nôh. Je to spôsobené skutočnosťou, že sa pri pohybe zvyšuje krvný obeh spolu s krvným tlakom a lymfa s krvou prúdia cievami omnoho jednoduchšie.

Okrem vizuálnych príznakov – opuchy a žily, môžete tiež pociťovať tiaž v končatinách, časté kŕče či svrbenie. Tieto symptómy by ste určite nemali ignorovať. Existujú rôzne metódy, ktoré pomáhajú odstraňovať opuchy, no najskôr je potrebné vyliečiť kŕčové žily. A áno, budete sa musieť vzdať tabaku aj alkoholu, inak vyjde liečba nazmar.

  1. Zakúpte si v lekárni detralex. Činnosť týchto tabletiek je zameraná na udržanie tonusu žíl a ciev. Môžu úplne eliminovať problémy s opuchmi, kŕčovými žilami, ak sa nejedná o pokročilejšie štádium.

  1. Pripravte si prírodnú masť zmiešaním šťavy z aloe vera, medu a strúhanej mrkvy (všetko v rovnakom pomere). Aplikujte si ju vychladenú – takto dodá pružnosť a pomôže zabrániť vzniku opuchov. Používajte to 3-4x denne.

  1. Taktiež môžete nosiť špeciálnu kompresnú bielizeň – udržiavajú svalový tonus a zabraňujú prebytočnej tekutine akumulovať sa v tkanivách. Niektorí hovoria, že je to nepohodlné a v lete sa to nedá nosiť, no v chladnom ročnom období to je nevyhnutnosť. Prípadne si môžete končatiny ovinúť sťahovacím obväzom, ak napríklad budete musieť dlho sedieť v práci. Obväz nedovolí žilám natiahnuť sa vo väčšom rozsahu, čím sa znižuje aj opuch.

  1. Účinné pri liečbe kŕčových žíl sú tiež prípravky na báze včelích produktov. Po sviežom relaxačnom kúpeli s éterickými olejmi si okamžite potrite medom holene či iné problémové oblasti. Ak vás lepkavosť znervózňuje vyskúšajte si zmiešať včelí vosk, propolis a olivový olej v pomeroch 2:1:1.

  1. A samozrejme, fyzická aktivita. V prípade, že nemáte možnosť ísť sa prejsť z práce, vyskúšajte sa aspoň niekoľkokrát prechádzať po kancelárii, aby sa vám nezačala hromadiť tekutina v dolných končatinách. Výbornou alternatívou sú aj vodné športy či plávanie.

Nikdy nepoužívajte na liečbu diuretiká! Ich užívanie môže viesť ku krvným zrazeninám a k väčšiemu výskytu kŕčových žíl. Nezabudnite zdieľať tieto informácie aj s vašimi priateľmi na sociálnych sieťach.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like