Nevedela som, čo s tým, ale vlasy mi vo veľkom množstve vypadávali, boli slabé a suché. Potom mi ale kamarátka poradila tento trik a od tej doby sú krásne zdravé!

Jedná sa o prírodný zázrak menom kokosový olej! Je Vám povedomý? Áno, je to dosť pravdepodobné, lebo ho veľa ľudí používa i na varenie. Na také palacinky je úplne dokonalý! Kokosový olej má však všestranné využitie aj v kozmetike, najmä potom v tej vlasovej. Vďaka svojim blahodárnym účinkom totiž prispieva k zvýšeniu celkového zdravia vlasov.

Ženy z celého sveta od Indie cez Srí Lanku, Filipíny až po Karibik používajú tento zázračný olej s cieľom udržať si krásne, zdravé a dlhé vlasy. Aké sú teda benefity tohto prírodného zázraku?

Regenerácia rozštiepených vlasových končekov

Tento zázračný olej dokáže vlasy posilniť najmä kvôli tomu, že znižuje stratu bielkovín. Pravidelnou aplikáciou tohto oleja do končekov vlasov tak účinne zabránite ich štiepeniu.

Zabraňuje vypadávaniu vlasov

Áno, je to tak, tento zázračný olej tiež zabraňuje vypadávaniu vlasov, čo môže byť spravidla spôsobené zápaly kože, infekciami, či len nedostatkom vitamínov. Tento olej je však bohatý na zdravé tuky, ktoré sú prínosné pre vlasovú pokožku. Pri pravidelnej aplikácii tak môžete nadobro zastaviť padanie vlasov!

Náš tip! Pre povzbudenie rastu vlasov si urobte odvar z kokosového oleja a šalvie, ktorý raz za čas naneste na vlasy a nechajte pôsobiť celú noc.

Bojuje proti šedinám

Je jasné, že postupom času sa začnú u nás všetkých objavovať šediny. Môže to znieť desivo, ale pravde neutečieme. Kokosový olej je však skvelý pri boji proti nim! Stačí si namiešať zmes kokosového oleja s pár kvapkami citróna, ktorú každý deň budete počas 15 minút vmasírovávať do Vašich vlasov.

Vyhladzuje vlasy

Ak trpíte na suché a krútiace sa vlasy, potom je pre Vás kokosový olej jasná voľba! Tento prírodný zázrak totiž dokáže udržať vlhkosť vnútri vlasu, vďaka čomu vlasy hydratuje a zabraňuje ich krúteniu. Skúste teda pred každým umytím naniesť kokosový olej po celej dĺžke Vašich vlasov aspoň an 10-15 minút. Uvidíte, že po pár aplikáciách pocítite znateľný rozdiel.

Bojuje proti lupinám

Lupiny sú opäť problém suchej vlasovej pokožky. Niet teda divu, že kokosový olej je jednoznačným liekom.

My odporúčame zmiešať tento zázračný olej ešte s ricínovým olejom, naniesť na vlasovú pokožku a nechať pôsobiť cca 30 minút. Tento postup by ste mali opakovať pred každým umývaním.

Zabíja vši

Trpia Vaše ratolesti na vši? Už nemusia, kokosový olej je účinný pomocník! Čo viac, jedná sa o úplne prírodný preparát, teda nemusíte detskú pokožku zaťažovať toxickými chemickými látkami. Kokosový olej jednoducho vši udusí, a v dôsledku mastnoty neumožní vajíčkam vo vlasoch naďalej zostať.

Pre lepší účinok odporúčame olej zmiešať s tea tree olejom. Potom bude účinok celkom iste 100%!

Veľa šťastia!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like