Neuveriteľný domáci liek: Máte doma Alpu? Zmiešajte ju s týmto korením a uvidíte, čo sa stane…

Bežné korenie, ktoré nájdeme snáď v každej domácnosti. Jeho vôňu si spájame napríklad s teplým svařákem, ktorý zaručene pozdvihne chladný podvečer alebo nám pripomína zaváraninu či samotné Vianoce…

Klinčeky majú takéto skvelé účinky

Klinčeky sa považovali za všeliek už celé stáročia. Poznali ich rôzne čínske dynastie aj starí Rimania. V stredoveku boli uznávaným pomocníkom proti epidémiám.Obsahujú vzácne rastlinné steroly, ktoré znižujú hladinu cholesterolu v krvi. Klinčeky sú taktiež zdrojom vlákniny, omega 3 a 6 mastných kyselín, betakaroténu i kyseliny listovej. Ďalej v sebe ukrývajú vitamíny A, C, E aj K a celý rad minerálnych látok a stopových prvkov, najmä železo, horčík, draslík, zinok, mangán, vápnik či fosfor.

Klinčeky majú silné antiseptické vlastnosti. Účinne bojujú proti bolesti, podporujú obranyschopnosť a vplývajú na proces detoxikácie. Blahodarný vplyv majú aj na tráviacu sústavu. Podporujú proces trávenia, zvyšujú chuť do jedla a zrýchľujú metabolizmus. Pomocníkom sú tiež pre dýchacie cesty. Dokážu telo zbavovať hlienov. Ideálne je ich použitie pri nádche či chrípke. Klinčeky by mali vyskúšať ľudia trpiaci studenými rukami a nohami. Napomáhajú totiž prekrvovať končatiny. V neposlednom rade výrazne podporujú hojenie rôznych kožných poranení i chorôb.

Primiešajte k nim Alpu

Čo sa ale stane, keď ku korenie prilejeme Alpu? Liečivá sila, ktorá sa skrýva v mocnom korení menom klinček, nie je len súčasťou “babských rád” a receptov, ale je to holý fakt.

Ide o medicínsky schválenú zbraň, ktorá funguje na všetky choroby a baktérie! Za liečivou silou klinčekov je silica, ktorú skrýva vo vnútri. Také obyčajné korenie vám môže pomôcť prečistiť tráviaci trakt, urýchliť metabolizmus, uvoľniť dýchacie cesty, ale funguje aj ako prírodný repelent proti komárom, kliešťom a ďalšiemu hmyzu. Skrátka klinček je silný konzervant, ktorý má antibakteriálne účinky. Teraz je ale na čase povedať vám o triku, ktorý zaručene funguje! Stačí priliať Alpu.

Pokiaľ Vás trápia komáre nezúfajte. Stačí roztokom namazať pulzujúce miesta na krku či zápästí a máte razom pokoj od komárov. Ak máte problém s bolesťou zubov, stačí zmes aplikovať na boľavé zuby, vypláchnuť si ústa či priamo zuby potierať. Na tieto nešváry vám stačí mať vždy po ruke tento “všeliek”.

Ako si vyrobiť klinčekovú tinktúru z Alpy?

Ten si vyrobíme pomocou 10-15 klinčekov, ktoré zalejeme 100 ml Alpy a necháme 2-3 týždne vylúhovať. Pozor! Pri sychravom a chladnom počasí sa určite nevyhnete kašľu. Na ten platí klinček tiež. Stačí zmiešať 25 ks klinčekov spoločne s 60 ml Alpy, zatriasť a nechať vylúhovať 1 deň. Pred spaním si dáme jednu lyžičku tak, že necháme čo najdlhšie pôsobiť v ústach. A kašeľ je razom preč! Takže ak vám doma klinček prebýva, určite už viete, čo s ním.

You Might Also Like