NEUVERITEĽNÉ: 106ročná žena prežila obe svetové vojny, teraz porazila i koronavírus Covid-19!

Koronavírusom sa vo Veľkej Británii nakazilo viac ako 98 tisíc pacientov. Jednou z nich bola tiež 106ročná Connie Titchenová, tá však nad vírusom zvíťazila. Podľa CNN sa môže jednať o najstaršiu pacientku v krajine, ktorá sa z Covid-19 vyliečila.

 

Britku, ktorá mala pozitívny test na koronavírus, lekári po troch týždňoch prepustili z Birminghamskej mestskej nemocnice. Zdravotné sestry ženu vyprevadili hlasným potleskom.

 

“Mám veľké šťastie, že som vírus zahnala a porazila,” citovala CNN Connie Titchenovú.

 

Connie sa narodila v septembri roku 1913 a prežila obe svetové vojny. V polovici marca ju lekári hospitalizovali v mestskej nemocnici s podozrením na zápal pľúc. Čoskoro potom sa u nej potvrdil Covid-19.

“Bolo fantastické vidieť, ako sa Connie zotavuje. Robili sme všetko pre to, aby sa vyliečila,” povedala zdravotná sestra Kelly Smithová.

 

Medzi nakazenými vo Veľkej Británii je tiež predseda vlády Boris Johnson . U toho sa nákaza potvrdila približne na konci marca, potom musel stráviť dokonca tri dni na jednotke intenzívnej starostlivosti v Nemocnici sv. Tomáša v Londýne.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

zdroj: cnn.com

You Might Also Like