Neuveríte čo sa stane s vaším telom, keď budete piť každý deň pivo! Toto vás veľmi prekvapí…

Pivári by sa určite z nášho článku radovali. Dnes vám predstavíme pozitíva, ktoré prináša konzumácia tohto zlatistého moku, ktorý je v našej republike veľmi obľúbený. Známe sú jeho priaznivé účinky , ako je predchádzanie vzniku rednutia kostí, vysokého krvného tlaku, vznik kameňov žlčníka a obličiek, chorôb srdca a ciev, zlepšenie trávenia. Aj mozog je z tohto moku nadšený, klesá vznik rôznych typov demencie.

 

Viete pred čím nás pravidelné pitie piva môže ešte ochrániť?

Prínos piva pre organizmus

 

Riziko vzniku infarktu myokardu klesá s pravidelnou konzumáciou piva až o šesťdesiat percent oproti ľuďom, ktorí pijú pivo výnimočne alebo vôbec.
Pivo v sebe ukrýva tiež zástupcov mnohých dôležitých vitamínov potrebných pre funkciu nášho tela. Jedná sa o vitamíny radu B a to B1, B2, B6, B12. Ak sa zameriame na vitamín B6 vo vode a v pive, dôjdeme na zaujímavé zistenie. Pivo ho má v sebe obsiahnuté až o tretinu viac!
Konzumácia pivného moku znižuje cholesterol.

 

 

Tiež čo sa týka močových ciest a obličiek, predchádzame konzumáciou piva vzniku močových usadenín a následných nepríjemných obličkových kameňov, tu sme tiež na poklese vzniku kameňov až o 40%.
Aj pleť a pokožka je vďaka konzumácii piva zvláčnená a príjemne vyživená, čo spoznáme už pri obyčajnom dotyku. Potláča aj výskyt obávaného tmavého sfarbenia, tzv. Pigmentových škvŕn.
Pivo je skvelá prevencia proti trombolickým príhodám.
Pred hypnotikami skúste dať prednosť pitiu piva, uľahčuje zaspatie aj podporí kvalitu Vášho spánku vďaka obsahu látky nazývanej Lactoflavin.

 


Na duševné problémy, ako sú stresy a pocity úzkosti je odporúčané vypiť denne asi 300ml piva.
Aj naše kosti budú silnejšie a náchylnosť k zlomeninám sa zníži. Za to vďačíme kremíku obsiahnutom v pive. Aj v seniorskom veku toľko obávaná demencia
a Alzheimerova choroba nie je takým rizikom ako u pivných abstinentov.

 

You Might Also Like