Neutekajte hneď do lekárne. Táto zmes vám prečistí cievy, posilní imunitný systém a znormalizuje tlak…

Liečivé vlastnosti cesnaku boli známe už Sumerom, ktorí ho približne v roku 2300 p. n. l. začali používať na zníženie horúčky, liečbu opuchov a proti otrave. Je známe, že už v roku 1922 pri vykopávaní hrobky Tutanchamóna pochádzajúcej z roku 1300 p.n. l. boli nájdené cibuľky cesnaku.

Alicín obsiahnutý v cesnaku je prírodné antibiotikum, ktoré dokáže zvládnuť zápaly, potlačiť množenie patogénnych baktérií a zvýšiť imunitu. Ak denne užívate cesnak v akejkoľvek forme, váš tlak sa môže znížiť na požadovanú hodnotu.

чеснок

Keďže cesnak, skladovaný pri izbovej teplote, úplne stratí svoje fytocídne vlastnosti po ôsmich mesiacoch, s cieľom zachovať a zlepšiť jeho nádherné vlastnosti nám ľudová medicína ponúka množstvo receptov na tinktúry a elixíry. Ponúkame vám 3 varianty, ako ho môžete využiť…

Cesnaková tinktúra na prečistenie ciev

Roztlačte si v mažiari 350 g olúpaného cesnaku – predtým, ako to urobíte, odstráňte zo strúčikov jadro. Do vzniknutej kašičky pridajte 200 ml liehu. Všetko prelejte do nádoby s pevným uzáverom a vložte na tmavé miesto po dobu 10 dní. Potom preceďte cez gázu a nechajte odležať ešte ďalšie 3 dni. Pite spolu so studeným mliekom (60 ml na 1 porciu) každý deň pred jedlom. Užívajte 10 dní.

Táto metóda čistí telo od nadbytočných tukov a vápenatých usadenín, čistí cievy, vylučuje parazity, zlepšuje metabolizmus a posilňuje imunitu.

настойка

Cesnaková tinktúra na červenom víne

Vezmite 12 strúčikov cesnaku a 750 ml červeného suchého vína. Používajte iba prírodné víno a cesnak, kúpený od domácich výrobcov, nie z Číny. Každý strúčik rozrežte na 4 časti, umiestnite ich do priehľadnej sklenenej nádoby, nalejte víno a zatvorte veko. Dajte ho na okno po dobu 2 týždňov.

настойка на вине

Každý deň tinktúru premiešajte. Po uplynutí času ju preceďte a umiestnite do tmavej nádoby. Potom ju už stačí precediť len pred použitím a cesnakový likér je pripravený. Mali by ste užívať 1 čajovú lyžičku 5 až 7 minút pred jedlom po dobu 30 dní.

Kombinácia vína s cesnaku zvyšuje pozitívny účinok každého z produktov. Tinktúra odstraňuje nadbytočné soli z kĺbov, posilňuje cievy srdca, zvyšuje imunitu, zlepšuje metabolizmus, podporuje krvotvorbu a prečisťuje krv.

настойка на спирту

Tinktúra s citrónom, medom a cesnakom

Rozdrvte si 4 hlavičky cesnaku, 6 citrónov si nakrájajte na kocky a všetko zmiešajte s 200 g medu. Výsledná zmes preneste do trojlitrovej nádoby a zalejte až po vrch teplou prevarenou vodou. Nechajte stáť v chladničke štyri dni. Pite 20 minút pred raňajkami. Najskôr sa odporúča piť 63 ml, potom dávku zvýšte na 125 ml.

чеснок и лимон

Cesnak s citrónom a medom znižuje hladinu cholesterolu, očisťuje cievy, zlepšuje funkciu srdca, odstraňuje dýchavičnosť, zvyšuje celkový tonus tela.

чеснок с лимоном

Pre všetky cesnakové tinktúry existujú kontraindikácie: neodporúčajú sa ľuďom so žalúdočnými ochoreniami, gastritídou, vredmi. Sú kontraindikované aj u tehotných a dojčiacich žien.

Bez ohľadu na to, akú cesnakovú tinktúru si vyberiete, pravidelné užívanie nielenže ovplyvní stav ciev, ale aj pomôže napraviť zvýšený krvný tlak, zmierniť bolesti hlavy a výrazne zlepšiť vaše zdravie.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like