Neustále trpíte bolesťami a chorobami? Už nemusíte, stačí, keď využijete kombináciu týchto dvoch zázračných surovín, ktoré máte iste doma aj Vy!

Ako samozrejme všetci dobre vieme, korenie je veľmi užitočné už samo o sebe. Ak však vieme, čo možno s korením kombinovať, nielen naše chuťové poháriky, ale aj naše telo nám za to poďakuje.

Cesnak a škorica, korenia, ktoré patria pravdepodobne medzi verejnosťou najobľúbenejšie skupiny korenia. Všetci sme si spravidla vedomí ich priaznivých účinkov na naše zdravie, ale čo takto ich skombinovať? Nuž, to už napadne málo koho. Chyba!

Cesnak je sám o sebe výborným prírodným antibiotikom, ktoré veľa ľudí konzumuje ako prevenciu proti rakovine alebo kardiovaskulárnym ochorením. Avšak, to je len malý zlomok jeho liečivých vlastností.

A čo takto škorica? Často sa používa k boju proti úbytku hmotnosti, pretože nám pomáha normalizovať metabolizmus, aby sme sa rýchlejšie zbavili nadbytočných kíl. Zabraňuje tiež tvorbe nádorových buniek, pomáha pri črevnej infekcii a celkovej detoxikácii organizmu.

Hoci sa jedná dve rôzne korenia, najmä z hľadiska chuti, môže nám ich kombinácia priamo učarovať!

Určite ste nie prvýkrát premýšľali o detoxikácii svojho tela, možno sa pokúšate schudnúť už dlhú dobu, zbaviť sa nadbytočného tuku, ale všetko bez úspechu. S touto zázračnú zmesou môžete však telo jednoducho zbaviť toxínov, pomoc si s opuchmi nôh, dokonca aj so stabilizáciou krvného cukru alebo vírusmi a parazitmi, ktoré napádajú funkciu vášho trávenia.

Inšpirujte sa jednoduchým receptorom, ktorý budete mať hotový raz dva!

Čo budete potrebovať?

  • 3 strúčiky cesnaku
  • 3  škorice alebo 1 cl mletej škorice
  • 3 šálky vody

Dajte variť vodu a akonáhle dosiahne bod varu, pridajte vyčistený a nakrájaný cesnak a škoricu. Varte zhruba po dobu 10 minút na miernom ohni. Po 10 minútach nechajte nápoj vychladnúť.

Ak chcete získať čo najviac z účinkov tohto nápoja, je najlepšie vypiť pohár na prázdny žalúdok hneď ráno, cca 15 minút pred raňajkami. Udržujte zvyšok v chladničke po dobu až dvoch dní.

Najlepšie však urobíte, ak budete tento nápoj piť aspoň po dobu jedného týždňa. Sami potom uvidíte, ako sa váš krvný tlak a hladina cukru v krvi stabilizuje. Budete sa cítiť oveľa bezpečnejšie, silnejšie a stratíte bolesti hlavy. To stojí za skúšku, nemyslíte?

Jedna ďalšia rada nakoniec. Ak máte obavy týkajúce sa toho, ako Vaše telo bude na tento nápoj reagovať, poraďte sa s lekárom o Vašom zdravotnom stave. Nevykonávajte predĺženie liečby ani nemeňte množstvo cesnaku a škorice v recepte.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

ZDROJ : TAKPROSTO.CC

You Might Also Like