Neustále ma trápili mastné vlasy, ktoré som si musela stále umývať. Kaderníčka mi poradila trik s ktorým s ktorým to zvládnem len za…

Mnoho žien zaradzuje umývanie vlasov medzi svoj každodenný rituál krásy. Trichológovia sa však zhodujú na tom, že tento zvyk môže vlasom spôsobiť nenapraviteľné škody. Faktom je, že vlasy nemajú svoje vlastné krvné kapiláry a tým pádom sú vyživované pomocou sekrétu mazových žliaz.

 

Každodenné umývanie vlasov šampónom odstraňuje ochrannú vrstvu na pokožke dôsledku čoho ostávajú vlasy bez výživy, hydratácie a pevnosti. Ak ste vlastníkom suchej pokožky na hlave, časté umývanie vlasov je hlavnou príčinou vzniku lupín.

Prečo nám vlasy rýchlo mastnejú?

Prekvapivo aj tí, ktorí majú zvyčajne častejšie mastnejšie vlasy, si takýmto umývaním zmývajú ochrannú vrstvu a tým pádom ich mazové žľazy začnú produkovať ešte viac mazu. Ak sa chcete tohto problému zbaviť, prečítajte si nasledujúce rady odborníkov!

  1. Postupne začnite zvyšovať intervaly medzi umývaním vlasov. Dajte si ich napríklad do copu, pod šiltovku alebo šatku. Nebuďte v pokušení použiť suchý šampón!
  2. Pokúste sa vlasov menej dotýkať a to aj po novom účese.
  3. Vzdajte sa na nejaký čas gélov, lakov, peny a ďalších prípravkov na úpravu vlasov.
  4. Vlasy si po nanesení šampónu a kondicionéra poriadne umyte. V opačnom prípade riskujete mastné pramienky skôr, ako by ste čakali.
  5. Vždy si vlasy našampónujte minimálne dvakrát. Použite taký šampón, ktorý je vhodný na váš typ vlasov.
  6. Na umývanie používajte mäkkú, ostatú vodu a zakaždým pridajte aj trochu sódy.
  7. Dávajte pozor na teplotu vody! Mala by byť chladnejšia, pretože mazové žľazy pod vplyvom vysokej teploty začnú pracovať oveľa aktívnejšie.
  8. Na konci umývania si vlasy vždy opláchnite odvarom z harmančeka, rebríčka alebo žihľavy.
  9. Rýchle mastenie vlasov môže zapríčiňovať aj zlá strava. Pokúste sa zo jedálnička odstrániť potraviny, ktoré vyvolávajú nadmernú tvorbu kožného mazu – mastné a vyprážané jedlá, cukor a pečivo.
  10. A ešte jeden prírodný liek na oplachovanie vlasov – citrónová voda. Stačí, ak si zmiešate šťavu jedného citróna s 500 ml studenej vody.

Ak budete postupovať počas nasledujúceho mesiaca podľa týchto tipov a neuvidíte žiadne pozitívne výsledky, navštívte vášho lekára. Je možné, že sa za touto problematikou ukrýva choroba, ktorej sa zbavíte vďaka menej častému umývaniu vlasov.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:takprosto.cc

 

 

You Might Also Like