NEUSTÁLE ma bolel chrbát a nič nezaberalo. POTOM som sa naučila TÚTO božskú MASÁŽ PODĽA OBRÁZKOV a mám chrbát ako za mlada

Relaxačná masáž nevyžaduje žiadne špecifické metódy a postupy. Pomocou nášho jednoduchého sprievodcu, sa môžete behom pár minút stáť takmer profesionálom!

 

 

Ako základná podmienka kvalitné masáže je príjemná izbová teplota. Nesmie byť príliš horúco alebo chladno. Tiež musíte vziať do úvahy skutočnosť, že telo sa počas masáže ochladzuje. Tiež je lepšie vykonávať masáž na tvrdom povrchu, ak sa zameriavame na krk, ramená a chrbát. Na túto masáž musí byť dvaja, preto poproste vášho partnera, alebo niekoho príbuzného z rodiny.

 

 

Začnite ľahkými masážnymi pohybmi. Mali by ste sa pohybovať od ramien k pásu. Pohyby na ramenách by mali byť intenzívnejšie, ale napriek tomu v tejto fáze jemné.

 

 

Počas procesu použite celú dlaň. Môžete pripojiť aj pohyby lakťom.

 

 

Následne môžete venovať osobitnú pozornosť ramenám. Táto časť tela je obzvlášť zasiahnutá sedavým spôsobom života. Pri ramenách je potrebné masáž predĺžiť. Môžete použiť akupresúrne techniky, čiže môžete pritlačiť dlaň či prsty na konkrétne body.

 

 

Nezabúdajte, že masírovať priamo oblasť miechy je zakázané. Pri masáži v okolitej oblasti, sa pohybujte pozdĺž svalov na zadku.

 


Všetky druhy masáží končatín sa začínajú ľahkými ťahmi na zahriatie. Ak existujú problémové oblasti s lokalizovanou bolesťou, mali by byť masírovanej zatlačením na ne striedavo palci oboch rúk.

 

 

 

Základnými požiadavkami, ktoré sa požadujú pri realizácii masáže tváre sú:
1. svaly, s ktorými pracujete a sú najviac vyťažené by mali byť maximálne uvoľnené
2. masáž sa vykonáva jemne, rytmicky, pomaly a bezbolestne
3. rukami sa pohybujte v smere svalových vlákien

Masáž môžete ukončiť ľahkým potľapkávaní končekmi prstov. To pokožku upokojenie a prekrvuje.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like