Nemohla som umyť starý parapet, potom som sa naučila tento trik. Môj nápad dostal len samú chválu

Môj byt je celkovo v dobrom stave, ale niektoré veci potrebujú opraviť. Najmä okenné parapety, ktoré sú otrasné a výmena by bola drahá. Riešenie prišlo okamžite. Vytvorila som jedinečnú kompozíciu so sukulentov, ktorú som na ne položila, aby mohla ukončiť všetky nevzhľadné miesta na oknách.

Ste milovníkom exotických rastlín? Čo takto kaktusy a sukulenty? Najdôležitejšie na týchto rastlinách je, že dokážu v sebe akumulovať vlhkosť a prežijú aj v najneúrodnejších pôdach, bez vlahy, pod spaľujúcim slnkom. V prípade, že sú vaše okná nasmerované na juh a občas zabudnete na polievanie, buďte bez obáv.

Pripravili sme pre vás 15 nápadov, vďaka ktorým si skrášlite svoje príbytky vlastnými rukami!

Sukulenty sú vhodné pre pestovanie v otvorenom priestore, ale aj v kvetináčoch. Nemali by sa však sadiť spolu s rastlinami, ktoré milujú vlhkosť.

Pri pohľade na tento kaktus v hlinenom kvetináči sa automaticky prenesiete do mexickej púšte.

Skrášlenie zelene nemusí byť len v mestskom parku ale aj vo vašej záhrade. Budete potrebovať drevený peň s otvorom a sukulenty.

Toto som minule zbadala pri návšteve kamarátky. Zaujímavé, však?

Sukulenty dokážu v listoch, stonkách a koreňoch zadržiavať vodu dlhšie, ako by ste si mohli myslieť. Okrem toho majú zvláštnu štruktúru: listy sú zvyčajne malé, pokryté hrubým povrchom. Niekedy sa jedná o vosk alebo jemné chĺpky a to všetko preto, aby si listy dokázali udržiavať maximálnu vlhkosť.

Tento nápad určite vyskúšam aj ja!

Sukulenty potrebujú dobré svetlo, čerstvý vzduch a len zriedkavé polievanie. To je všetko!

Veniec na dvere v tvare srdca so živými sukulentmi, buxusom a mimózou.

A ešte niekoľko bonusov…

V prípade, že nebudete doma viac ako mesiac, rastlinu radšej umiestnite preč od okna. Sukulenty by však v každom prípade mali prežiť vašu neprítomnosť počas jedného alebo aj viac mesiacov.
 Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!
zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like