Nekupujte si už viac ihličnany v obchode. Takt si ich ľahko a lacno vypestujete doma

Skrášlite si záhradu a vypestujte si vlastný ihličnan ako napríklad Tuju. Ako? Zaobstarajte si polozrelú tohtoročnú vetvičku, ktorá je v strede drevnatá a na koncoch ešte stále jemná a mäká.

Vyžaduje si to však dávku trpezlivosti – ihličnany potrebujú takmer rok na zakorenenie. Výsadba bude možná až nasledujúcu jeseň.

Pomocou nasledujúceho návodu si zaštepíte malé odrezky z ihličnanu.

 

POTREBUJEME:

  • suché ostré nožnice alebo ostrý nôž
  • 9 cm črepník
  • ceruzku

POSTUP:

 

Pomocou čistých ostrých záhradníckych nožníc odstrihnite vetvičku, ktorá je v strede drevnatá a na konci ešte mäkká. So štepením nečakajte.

Z vetvičky oddeľte 10- 15 cm odrezky z ktorých odstránite zospodu tretinu ihličia – to by mohlo vo vlhkom komposte hniť.

9 cm široký kvetináč naplňte kompostom a záhradníckou drťou v pomere 2:1. Pomocou ceruzky vytvorte okolo okraju 3 rovnako vzdialené diery, do ktorých zasadíte odrezky.

Odrezky zasaďte, pravidelne polievajte a nechajte prebytočnú vodu unikať do misky pod črepníkom. Kvetináč umiestnite na teplé a svetlé miesto, avšak mimo priameho slnka. Kontrolujte, aby bol kompost stále vlhký.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Zdroj: http://www.gardenersworld.com/

You Might Also Like