Neklape váš vzťah ako má? Poradíme vám, ako mať dokonalý vzťah. Zmenu uvidíte už po týždni.

Život single nevyhovuje každému. Ľudia patria medzi spoločenský typ a potrebujú sa socializovať. Aj to je dôvod, prečo si hľadajú partnerov. Samozrejme, dokonalý vzťah, alebo vzťah bez problémov, neexistuje. Neustále sa nejaké nájdu.

No vo vzťahu sú dôležité celkom iné faktory ako hádky. Je to vzájomná podpora, pochopenie, starostlivosť a omnoho iných vecí, bez ktorých by vzťah nemal cenu. Odborník, John Kim, dal radu na dokonalý vzťah. Páry, ktoré ju vyskúšali vyhlásili, že ich vzťah zaznamenal výrazné zlepšenie.

Celá teória tohto odborníka spočíva v úplne jednoduchej veci. Sám dokonca tvrdí, že nie je dobré ak pár počúva iba terapeutov, ktorí majú všetky informácie načítané iba z kníh. Ďalej uvádza, že stačí, aby pár pochopil túto jednu vec a vzťah sa ihneď zmení k lepšiemu.

Základom je vzájomný rešpekt! Je to tá najdôležitejšia vec, akú partnerovi môžete dať. Ide o rešpektovanie názorov, rozhodnutí, presvedčení. Rešpekt sa spája so vzájomnou podporou a pochopením. Ľuďom, ktorým táto vec chýba, sú vo vzťahu utiahnutí a necítia sa slobodne. Rešpekt sa musí vybudovať, pretože tvorí podstatnú časť vzťahu.

John Kim opisuje rešpekt, ako stav kedy vo vzťahu nie je ani jeden z partnerov dominantný. Jeden druhého nekontrolujú. Dávajú si priestor, ktorý je potrebný a počúvajú, čo si hovoria. Prechovávajú k sebe empatiu a pri konflikte sa snažia nájsť kompromis,ktorý bude vyhovovať obom.

Skúste popremýšľať nad vašim vzťahom. Je v ňom dostatok rešpektu? Dávate jeden druhému to, čo je potrebné? Ak nie, porozprávajte sa s partnerom o rešpekte.Prejavte mu ho. On alebo ona to určite ocenia a začnú vám ho prejavovať späť.

Zmena tohto faktoru je naozaj dôležitá. Možno je to jediná vec, ktorá vzťah dokáže zachrániť pred jeho zánikom. Začnite rešpektovať svojho partnera. Takto bude môcť byť sám sebou a nemať strach, že jeho názory sú hlúpe, či neadekvátne. Poskytnite si rešpekt navzájom, pretože nič nefunguje ak je niečo len jednostranné.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like