Nejedzte ich! Toto je zoznam nebezpečných výrobkov z číny, ktoré jeme !

 

Čína – krajina, ktorá hrá dôležitú úlohu na svetovom trhu. Predáva a nakupuje miliardy výrobkov, služieb a potravín ročne. Ale ako sa hovorí, nie je všetko dokonalé. Medzi tisíckami kvalitného tovaru sa nájde celá stovka brakov a nekvalitných produktov . Existuje na to nejaký dôvod? Pravdepodobne nie. Pokiaľ sa jedná o jedlo …

Každým rokom rastie objem exportu potravín z Číny. Pripravili sme zoznam najnebezpečnejších potravín. Pozrite, na aké produkty sa treba zamerať.

 

Jedovaté produkty z Číny : 

 

Cesnak

Až 80% svetovej produkcie cesnaku pochádza z Činy. Vedci hovoria, že čínsky cesnak obsahuje veľa pesticídov, ťažkých kovov a ďalších jedovatých látok pre zdravie. Pred odoslaním do iných krajín ho máča chlórom. Tak si dlho zachová svoj tvar.

 

 

 

Čierne Korenie

Korenie je jedným z najpopulárnejších korenín. Pre zníženie nákladov sa do tohto produktu pridávajú maličké nečistoty. V lepšom prípade je to škrob a krieda.

 

 

 

Spracované huby

Až 35% všetkých solených a marinovaných húb prichádza k nám z Číny. Prvýkrát sa začalo hovoriť o toxikácií týchto húb už v roku 2006. Vtedy po požití húb, ktoré nazbierali v blízkosti Pekingu, bolo hospitalizovaných 16 ľudí. Problémom je vysoká miera znečistenia ovzdušia v niektorých častiach Číny.

 

 

 

Ryba tilapia 

Tilapia a treska, sú najpopulárnejšie ryby, ktoré sa dovážajú z Číny. Aby sa rýchlo rozmnožovali a rástli, dávajú im hormóny a silné antibiotiká. Okrem toho, väčšia časť rýb sa chová v malých rybníkoch, vo vode, ktoré sú veľmi znečistené.

 

 

 

 

Pekingská kapusta

Bezohľadní farmári striekajú kapustu formaldehydom, aby dobre znášala transport. Následky užívania takéhoto produktu môžu byť nepríjemné: podráždená koža a zažívacie ťažkosti.

 

 

 

Zelený hrášok

Falošný hrášok začali pestovať v Číne už v roku 2005. Vyrábajú ho zo sóje, zeleného farbiva a metadvojsiričitanu sodného (škodlivé konzervačné látky). Ten je zakázaný, pretože spôsobuje rakovinu a narušuje metabolizmus. Ako to môžeme zistiť? Taký hrášok pri varení nezmäkne a voda bude mať svetlo zelenú farbu.

 

 

 

Ryža

Produktom, ktorý sa najčastejšie falšuje, je ryža. Skladá sa zo zemiakového škrobu, do ktorého sa pridáva plast, aby mal potrebnú formu. Zjesť takú porciu ryže sa rovná tomu, že by ste zjedli celofánový obal. Aby ste tomu predišli, pri kúpe si skontrolujte kvalitu ryže.

Vezmite si tieto informácie k srdcu a buďte opatrní. V supermarketoch čítajte etikety a doma si preverte, podľa možnosti, kvalitu tovaru. Ak vás to zaujalo, budeme pre vás pripravovať ďalšie zaujímavé články o preverovanie produktov.

 

 

 

 

You Might Also Like