Nebojte sa chodiť s deťmi v zime von: Pri ich obliekaní nerobte túto chybu!

Vonku je už riadna zima a veľa mamičiek sa bojí chodiť von s deťmi na prechádzky v takom chladnom počasí. Obávate sa, že vaše dieťa prechladne, no odborníčka radí, že treba chodiť von aj v chladnom počasí a je potrebné dbať aj na to, čo dieťatku oblečiete!

 

S dieťaťom by ste mali chodiť von za každého počasia

Podľa názoru pediatričky je vonku málokedy také zlé počasie, aby sa nedalo ísť na čerstvý vzduch. Podľa nej je dobre ak zoberiete bábätko von, tým utužíte jeho imunitu, naučí sa zvládať aj chladnejšie dni. Horšie by bolo, ak by ste ho nechali dlho doma a potom, keď s nim pôjdete von, môže sa stať, že rýchlejšie ochorie ako iné deti z jeho okolia. Aj keď je vonku silný dážď a chlad, môžete ísť s bábätkom aspoň na balkón.

 

Koľko znesie dieťa stupňov?

Každodenný pobyt na čerstvom vzduchu dieťatkám pomáha! Odporúčania lekárky sú nasledovné:

  • bábätká do troch mesiacov by nemali byť vonku pri teplote nižšej ako -5 stupňov: tým ale myslí teplotu v tieni. Teda ak bude slnečno, môžte isť s novorodencom von!
  • deti do 1 roka by nemali byť vonku pri teplote nižšej ako -10°C
  • u detí od 1. roka je to vec individuálna

Ktorú časť detského tela treba najviac chrániť?

Čo detičkám obliecť a ktorú časť ich tela najviac chrániť? Podľa odborníčky určite nožičky a hlavičku! Rodičia by mali deti obliekať tak, že by ich nemali babušiť ale vrstviť! Tiež dodala, že deti by mali mat na sebe o jednu vrstvu oblečenia viac ako dospelý. Čo ale zásadne kritizuje, je nosenie šálu cez ústa a nos. Vzduch, ktorý vdychujú je teplejší a ten im ešte viac uškodí ako pomôže, lebo vzduch sa automaticky zráža na šále a zamŕza.

Čo si myslí odborníčka o nákupných centrách?

Detské kútiky v obchodných centrách sú jasným zdrojom nákazy! Práve pobyt v preplnených miestach, kde je klimatizácia, je najčastejším miestom vzniku infekcii dýchacích ciest!

Zdroj: najmama.sk | Foto: Instagram

 

You Might Also Like