Nebaví vás pravidelné holenie? Vieme, ako rast chĺpkov spomaliť!

Pite pravidelne mätový čaj

Pite dve šálky mätového čaju denne, obmedzíte tým rast chĺpkov na svojom tele. Nejedná sa o žiadnu babskú radu, ale o vedecky potvrdený fakt. Podľa výskumu tureckých lekárov z Isparta totiž konzumácia mätového čaju znižuje účinok mužského pohlavného hormónu androgénu, ktorý má u žien vplyv práve na vznik výraznejšieho ochlpenia.

 

Stavte na sóju

Tofu, sójové kocky alebo sójové mlieko. Pokiaľ do svojho jedálnička zaradíte tieto aj ďalšie produkty zo sóje, žiletku budete potrebovať menej často. Sója má totiž tú schopnosť, že zvyšuje hladinu estrogénu v ženskom tele, a dokáže tak vyvážiť prítomnosť mužských hormónov.

K obmedzeniu rastu chĺpkov používajte sóju nielen vnútorne, ale aj zvonka. Každý deň sa potierajte telovým krémom s prídavkom sóje.

Zvýšte príjem vitamínu B6

Vitamín B6, čiže pyridoxín je skvelý v tom, že podporuje rast vlasov a zároveň obmedzuje tvorbu chĺpkov. Skúste preto do svojho jedálnička zaradiť ryby, celozrnné pečivo, banány, brokolicu, špargľu, červenú repu, listovú zeleninu či jahody a po čase uvidíte rozdiel!

 

Používajte prírodnú pemzu

Pri každom sprchovaní používajte prírodnú pemzu, ktorou sa budete krúživými pohybmi masírovať na miestach, kde vám chĺpky najviac prekážajú. Používanie pemzy pôsobí na uvoľňovanie chĺpkov a časom spoznáte, že má tiež vplyv na znižovanie ich počtu.

Nerobte chyby pri holení

Ešte než sa dostanete k samotnému holeniu, najprv vykonajte peeling. Odstránite tým odumreté kožné bunky a odkryjete tak ďalšie, schované chĺpky. Žiletky používajte iba jednorázovo. Iba tak si môžete byť isté, že odvedú svoju prácu na sto percent. Nikdy sa s jedným holiacim strojčekom nehoľte dlhšiu dobu. Nielen, že by ste mali na nohách strnisko hneď ďalší deň, ale riskujete tým aj podráždenú pokožku a vyrážky.

A pozor, hoľte sa vždy proti smeru rastu chĺpkov. Jedine tak dosiahnete hladkú pokožku!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like