Návštevy u zubára už nie sú potrebné. Len jedno balenie tohto produktu z lekárne za smiešnu cenu vám pomože!

Jedna moja kamoška namiesto častých návštev zubára si každú jar zberá dubovú kôru. Poradila jej to liečiteľka, pretože sa z nej dá pripraviť vývar, ktorý vám zabezpečí zdravé a silné zuby.

 

Ústne vody sú dôležitou súčasťou každej starostlivosti o zuby. Zubná kefka nie je schopná preniknúť do ťažko prístupných miest a taktiež nedokáže ošetriť podnebie, jazyk či ďasná.

Pripravili sme pre vás 3 najlepšie recepty na ústnu vodu.

Ingrediencie

 • 3 PL sušenej dubovej kôry
 • 250 ml vody

Postup

 1. Vložte si do hrnca podrvenú dubovú kôru a zalejte ju vriacou vodou. Nechajte variť vo vodnom kúpeli po dobu 25 minút pod pokrievkou. Preceďte vývar a dôkladne vyžmýkajte dubovú kôru.
 2. Pripravený vývar skladujte na chladnom mieste, napríklad na spodnej polici v chladničke – nie viac ako dva dni.  Vývar môžete použiť 7-8x denne.
 3. Dubová kôra – jeden z najúčinnejších prostriedkov v boji proti chorobám zubov a ďasien, najmä pri vredoch, zápalových ochoreniach sliznice v ústach, krku, hltana a hrtana. Je vhodná pri prevencii a liečbe paradentózy a to aj počas tehotenstva, kedy je väčšina týchto liekov zakázaná.

 

 

Roztok morskej soli na bielenie zubov

Ingrediencie

 • 1/2 ČL morskej soli
 • 1/2 ČL sódy
 • 250 ml vriacej vody

Postup

 1. Do 250 ml vriacej vody si nasypte soľ, sódu a premiešajte až kým sa všetko nerozpustí. Vyčistite si zuby obyčajnou zubnou pastou a potom si vypláchnite ústa týmto roztokom po dobu 30 sekúnd.
 2. Vyplachujte ústa podľa potreby a eliminujte všetky škodné baktérie. Morská soľ chráni zuby proti zápachu, zubnému kameňu a pomáha neutralizovať kyslosť v ústach. Sóda je známa svojím bieliacim účinkom.

Odvar z harmančeka s medom proti krvácaniu ďasien

Ingrediencie

 • 500 ml slabého vývaru z harmančeka
 • 1 PL tekutého medu
 • 10 kvapiek ľubovoľného esenciálneho oleja (šalvia, klinček, borovica)

Postup

 1. Do vychladeného vývaru z harmančeka pridajte zmiešanú kašičku spojením oleja a medu. Premiešajte, aby sa rozpustila vo vývare. Zuby si čistite ako obyčajne a nakoniec si vypláchnite ústa týmto vývarom.
 2. Praktizujte to ráno a večer každý deň. Problém krvácajúcich ďasien sa stane minulosťou.

 

Samozrejme, že návšteva zubára je niekedy nevyhnutná, ale pri užívaní týchto ústnych vôd sa už nemusíte o vaše dentálne zdravie. Dubová kôra v lekárni sa predáva za smiešnu cenu, preto určite neváhajte nad jej kúpou!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like