Návod ako okamžite zastaviť migrénu s pomocou soli!

Ak vy alebo niekto, koho poznáte, trpí migrénami, potom si určite viete živo predstaviť neznesiteľné bolesti hlavy, ktoré dokážu spôsobiť. Migréna nie je len obyčajná bolesť, ktorá odíde po užití sedatív…

Dokáže poriadne nabúrať človeku život a znemožniť realizáciu i tých najbežnejších denných činností.

Prejavy a tradičná liečba migrény

Migréna často súvisí aj s citlivosťou na svetlo, ktorá môže jej intenzitu ešte zosilniť. Okrem samotnej bolesti sú neraz sprevádzané nevoľnosťami, vracaním, zábleskami svetla v očiach a mravčením v rukách alebo nohách.

Liečba migrény nie je vôbec jednoduchá. V reklame je občas vidieť propagáciu rôznych “zázračných” prostriedkov na migrény, ale len máloktoré z nich prinášajú aj skutočnú úľavu. Navyše sú zvyčajne pomerne drahé a plné rôznych škodlivých chemikálií.

Lieky na predpis síce dokážu zmierniť príznaky migrény, ale nie na dlho. Bolesti hlavy sa vracajú, akonáhle vyprší ich účinok. To je samozrejme veľmi výhodné pre farmaceutické firmy, pretože vás to núti si uvedené lieky kupovať stále znovu a znovu.

Dnes vám preto prezradíme jeden prírodný, extra efektívny a úplne bezpečný trik proti migréne.

Hlavnou zložkou v tomto recepte je soľ. Najlepšie je buď morská alebo himalájska. Tieto druhy soli obsahujú aj iné minerály ako len sodík, čo je dôležité pre obnovenie elektrolytov v tele. Ak vás náhle zastihne migréna a vy ani jednu z nich nemáte doma, poslúži aj bežná kuchynská soľ. Nabudúce si však už kúpte niektorú z vyššie uvedených.

Ďalšou zložkou receptu je citrón, ktorý má na telo prečisťujúce a alkalizujúce účinky.

Budete potrebovať:

  • 1/2 citróna
  • 1/2 čajovej lyžičky soli

Postup:

Vezmite sklenený pohár a vytlačte šťavu z citróna. Potom pridajte soľ, dolejte vodu a zamiešajte, aby sa všetka soľ rozpustila.

No, a to je všetko, váš liek na migrénu je hotový!

Nápoj vypite a počkajte pár minút, kým sa stihne vstrebať z čriev do krvi. Akonáhle k tomu dôjde, príznaky migrény by sa mali začať okamžite zmierňovať.

Tento trik funguje najrýchlejšie keď nápoj vypijete na prázdny žalúdok. Vtedy ho totiž jedlo nezastaví v žalúdku a môže prejsť priamo do čriev.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like