Naši predkovia mali na liečenie chorôb tento prírodný zázrak! Poznajú ho po celé stáročia. Takto ho využijete vy

Živica je známa svojimi užitočnými a liečivými vlastnosťami už od dávnych čias. Poznali ju aj v starovekom Egypte a v šestnástom storočí bola široko používaná na liečbu morovej choroby. Je prospešná nielen pre zvieratá, ale aj pre ľudský organizmus. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli prezradiť vám o tomto prírodnom zázraku niečo viac…

Živica (drevný decht) – tradičný liek, ktorý sa už od dávnych čias využíva na zbavenie sa mnohých ochorení. Niektorí liečitelia verili, živica dokáže absorbovať všetku silu majestátneho stromu a použiť ju na liečenie.

Napríklad, v starovekom Grécku bola živica používaná na tráviace problémy, liečili sa ňou ochorenia obličiek a pľúc, reumatizmus a omnoho viac! V Číne to bol univerzálny liek na takmer všetky choroby, zvlášť často používaný na bolesti hlavy a zubov.

Poznajú ju aj v oblasti Urálu a na Sibíri, kde je známa ako anestetikum a prostriedok urýchľujúci liečbu. Sibírski liečitelia tvrdia, že dokáže rýchlejšie vyliečiť hnisavé rany, vredy a popáleniny. Miestni obyvatelia pripravovali zo živice žuvacie cukríky, ktoré sa vedeli skvelo vysporiadať s liečbou zapálených a krvácajúcich ďasien.

Živica – unikátny prostriedok proti parazitom

V poslednom desaťročí sa uskutočnili množstvá štúdií, ktoré zistili, že príčinou najzávažnejších chorôb (dokonca aj rakoviny) sú parazity. Usadia sa v ľudskom tele a potláčajú imunitu, čo má za následok vznik ďalších chorôb.

Živica zabíja parazity bez poškodenia pečene a iných vnútorných orgánov, navyše obnovuje celkové zdravie. Najsilnejším antiseptikom je balzam na báze živice. Zvyšuje obsah fagocytov v krvi, ktoré tiež bojujú s rôznymi vírusmi a parazitmi.

Táto zázračná živica obsahuje mnoho biologicky aktívnych látok, ktoré pôsobia ako protizápalové a antimikrobiálne látky. Práve tieto látky dodávajú živici horkú chuť, ktorá stimuluje činnosť sleziny a olejovitá konzistencia zvyšuje vylučovanie žlče. To všetko pomáha telu účinne bojovať proti parazitom.

Na čo teda živica slúži?

  1. Tráviaci systém

Vredy, gastritída, dysbakterióza, kolitída – a to nie je ani zďaleka všetko, čo sa týka ochorení gastrointestinálneo traktu, ktoré dokáže živica vyliečiť. Obnovuje normálnu rovnováhu v žalúdku, zlepšuje funkciu pankreasu a pečene. Najefektívnejšie je, ak si živicu rozpustíte v oleji z rakytníka.

  1. Kardiovaskulárny systém

Olej zo živice znižuje viskozitu krvi, posilňuje steny krvných ciev, normalizuje krvný tlak a zlepšuje venózny odtok. Pomáha bojovať proti ochoreniam ako je angina pectoris, tachykardia, kŕčové žily a vegeto-vaskulárna dystónia.

  1. Koža

Už sme hovorili o antiseptických vlastnostiach živice. Z tohto dôvodu je schopná liečiť mnohé ochorenia kože: vredy, suché mozole, akné, opary, psoriázu, opary a popáleniny. Liečba kože pri liečbe živicou nastáva bez vzniku jaziev.

  1. Endokrinný systém

Jantárová kyselina, ktorá je obsiahnutá v živici, pomáha znižovať hladinu cukru v krvi. Okrem toho, že sa môže použiť na liečbu diabetes mellitus, tiež je prínosom v liečbe štítnej žľazy.

  1. Ženské choroby

Živica sa používa na liečbu rôznych ochorení ženskej genitálnej oblasti, napríklad pri zápale pošvy, vaginitíde, erózii krčka maternice. Liečba predstavuje vonkajšie a vnútorné užívanie prípravkov na báze živice.

Živicový olej sa odporúča na laktáciu, ako aj v predmenštruačnom období, na zbavenie sa psychických ťažkostí a bolestivých pocitov.

Toto ani zďaleka nie je kompletný zoznam toho, čo dokážu vyliečiť prospešné vlastnosti živice. Oleje a balzamy na jej základe sú prakticky všeliekom. Ale ešte predtým, než začnete užívať akékoľvek lieky so živicou, poraďte sa s lekárom, aby ste sa vyhli možným vedľajším účinkom.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like