Naneste si túto masku na tvár 3x týždenne a vaša tvár omladne o pár rokov.

Viete, čo je hlavnou príčinou problémov s kožou? Nedostatočná vlhkosť. Dehydrovaná pokožka je chorá, rýchlo starne, stráca pevnosť a má vrásky. Všetky tieto nedostatky môžu byť menej nápadnejšie, ak je koža dostatočne hydratovaná.

Začnite s ranným umývaním. Suchú pokožku, náchylnejšiu na rýchlejší výskyt vrások umyte teplým mliekom. Na mastnú a zmiešanú pleť použite kefír. Po tomto neobvyklom umývaní ju už nemusíte oplachovať vodou, stačí, ak kožu utriete dosucha s vreckovkou.

 Kyslé mlieko a mliečne výrobky pokožku zosvetlia, zbavia škvŕn a vyhladia aj drobné nezrovnalosti. To všetko je vďaka mliečnej kyseline a jej zloženiu.

Hydratačné masky na tvár

 Prvý recept vám pomôže pri nečakaných udalostiach. Ak je koža na tom skutočne zle, použite horčicu! Je vhodná na vyblednutú pleť s prípadnými nedostatkami, ako aj na hydratáciu a obnovu kožných buniek. Horčica v prášku je bohatá na vitamíny A, D,E a B, ktoré priaznivo ovplyvňujú kožu žien vo všetkých vekových kategóriách.

Potrebujete:

  • 1 ČL teplej vody
  • 2 ČL rastlinného oleja
  • 1 ČL horčicového prášku

Všetky ingrediencie zmiešajte, aby vám vznikla konzistencia hustej smotany. Masku aplikujte na vyčistenú tvár a krk. Po 15 minútach ju zmyte teplou vodou.

 

 

Jablkovo-mrkvová hydratačná maska

Ovocné kyseliny obnovia vašu pokožku takmer okamžite! Zvláčnia pleť a zlepšia jej celkovú farbu.

Potrebujete:

  • Polovicu surovej mrkvy
  • Polovicu jablka

Mrkvu a jablko si nastrúhajte na strúhadle, zmiešajte ich dokopy. Môžete na to použiť aj mixér. Naneste na kožu, nechajte pôsobiť 20 minút a opláchnite teplou vodou.

 

Tvarohovo-mliečna hydratačná maska

Táto maska je vhodná pre starnúcu pleť. Je lepšie, ak zvolíte plnotučný tvaroh. Ak nemáte po ruke aloe vera, môžete použiť zmes teplej vody s citrónovou šťavou.

Potrebujete

  • 3 PL tvarohu
  • Trochu mlieka
  • Trochu šťavy z aloe vera

Tvaroh s mliekom si vymiešajte do pasty a naneste na čistú tvár. O pol hodiny neskôr zmyte masku teplou vodou a tvár si pretrite šťavou z aloe alebo citrónovou vodou, tým ju krásne tonizujete.

 

 

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like