Namáčala som si ruky v jablčnom octe 3x týždenne. Výsledok? Neuveriteľné!

Toto je skutočný príbeh jednej čitateľky, ktorá si želá ostať v anonymite. Ide o ženu, ktorá mávala silné reumatické bolesti kĺbov rúk, roky sa liečila pomocou liekov na predpis, no neúspešne…

Na konci nemala už žiadnu inú možnosť, len vyskúšať nejaký alternatívny liek. Jej pretrvávajúce bolesti zápästí a kĺbov prstov vznikli pravdepodobne ako dôsledok ťažkej práce a zlej výživy, stále sa zhoršovali a začínali byť už naozaj neznesiteľné.

Keďže bežné lieky stav nezlepšovali, rozhodla sa podstúpiť niečo iné. Navštívila lekára zaoberajúceho sa prírodnou medicínou a ten jej odporučil liečbu pomocou jablčného octu.

Ako prebiehala liečba s octom

Čitateľka sa k svojej novej terapii vyjadrila nasledovne:

„Používala som túto novú terapiu takmer 3 mesiace. Dnes sa už cítim oveľa lepšie a zdravšie. Prvý mesiac som kúpeľ rúk aplikovala približne 3 krát za týždeň. Neskôr stačilo aj menej často. Robila som to hlavne pred spaním. Všetka bolesť a pálivé pocity v zápästiach a kĺboch prstov razom ustali. Keď sa neskôr znovu objavili, kúpeľ som o par dní zopakovala. Predtým som nemohla kvôli bolestiam zápästí ani spávať. Vysoko preto odporúčam tento kúpeľ všetkým, ktorých trápia podobné reumatické alebo artritídne bolesti“.

Recept

Táto žena používala kúpeľ vyrobený z 3 super zdravých a ľahko dostupných ingrediencií: jablčného octu, čistej vody a medu.

Na jeho prípravu postupujte nasledovne:

  1. Zmiešajte 1 diel jablčného octu so 6 dielami vlažnej vody.
  2. Do zmesi pridajte aj pár čajových lyžičiek medu
  3. Všetko dobre zamiešajte, aby sa med úplne rozpustil.
  4. Následne si do tohto kúpeľa ponorte ruky alebo nohy na 10 až 15 minút.

Ak vás trápia bolesti napríklad krku, kolien či iných častí tela, ktoré nie je možné jednoducho ponoriť, potom namočte do zmesi gázu alebo vatu a urobte si pomocou nej na postihnutých miestach zábal.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like