Najznámejší psychológ varuje: „Ak sa nezbavíte týchto návykov – navždy ostanete chudobní!“

Stáva sa, že ľudia sa snažia roky zbohatnúť, ale márne. Sťažujú na zlý výkon a malý plat. Ale možná príčina zlyhania je inde ako si myslia.

Alexander Sheps – je jedným z ruských najznámejších duchovných. – na svojich oficiálnych internetových stránkach zdielal zoznam návykov, ktoré ľuďom bránia zbohatnúť.

  1. sťažovanie sa
    To je hrozný zvyk, a dokonca až hriech. Ak sa budeme neustále sťažovať, že nie je dostatok peňazí, že naše životy sú mizerné, že takéto obrazy sa rodia v našich mysliach. Vytvorili sme si sami biedu a utrpenie.
 Už dlhú dobu je známe, že myšlienka je materiál. Ak sa budeme často sťažovať, že náš život je hrozný, potom sa takým aj stáva. Čím viac človek sťažuje na život, tým horšie to bude.
 2. všetko chcete hneď
všetko asi už tak premýšlali: „Ako rýchlo zbohatnúť?“ Nato aby ste sa stali bohatými, je potrebné, aby úsilie a veľa času. Nemôžete dostať všetko naraz, nič nie je ľahké. Zbohatnúť mohol len ten, kto sa nebojí pracovať, a učiť sa na vlastných chybách.
3. tvrdo pracovať a nebyť štastný
Je psychický stav, že je nemožné uspieť v práci, ktorá vám neprináša radosť a potešenie. Ak chcete získať peniaze do svojho života, musíte robiť to, čo máte radi a kde ste štastný.
4. závisť
Závisť dokáže byť naozaj silnou emóciou. Kresťanská tradícia ju považuje za jeden zo siedmich smrteľných hriechov.  Žiarliť na úspech druhých, človek myslí len na to, a nie na realizáciu svojich plánov.
5. ukladanie peňazí
Na získanie požadovanej prosperity v rodine treba zabudnúť na úspory na zdravie, deti a vzdelávanie. Tiež nekupujte všetko veľmi lacné. Ak ste šetrili každý cent, nikdy nezbohatnete. Nikto nehovorí, že musíte premrhať všetky peniaze, niekedy len stačí nechať márnotratnosť na drahé a žiaduce veci.
6.  strácať čas
Vždy je potrebné správne riadiť svoj čas. Peniaze neprichádzajú za niekým, kto trávi svoj život bez cieľa. Sheps odporúča nestrácať čas márne, a realizovať svoje nápady hneď.
čakanie
Nie je nutné čakať na správny okamih, kedy sa hviezdy stretnú, nikdy to nebude ten správny okamih. Pokiaľ chcete zbohatnúť musíte konať tak, aby ste plnili svoje plány v živote práve teraz.
Sú to práve tieto zhubné návyky a sú to kotvy, ktoré nedávajú osobe možnosť zbohatnúť a stať sa úspešným. Musíte sa ich zbaviť, prestavať svoje vedomie, svoje myšlienky, a peniaze prídu.
Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like