Najlepšie prírodné preháňadlo: Vyprázdnite sa a odstránite aj nadbytočnú tekutinu

Trpíte zápchou? Lekárski odborníci by vám odpovedali hneď niekoľko dôvodov, prečo sa tak deje.

Medzi najčastejšie príčiny zápchy patrí nedostatok pohybu, nadmerný stres, vek, lieky, nedostatok vlákniny, vody a ďalšie veci.

V horšom prípade je zápcha tiež vedľajším sprievodným znakom iného ochorenia, aj preto je dobré svoj stav najprv konzultovať s vaším lekárom.

Každý desiaty človek má podľa najnovších štatistík problém s nepravidelnou stolicou. V tomto článku vám ukážeme, ako pristupovať k vášmu telu, čo možno najšetrnejšie – začnite používať prírodné preháňadlo. V tomto zložení je dokonca známe na odstránenie tzv. Nemocničné zápchy. Funguje skvele a stačí postupovať podľa týchto jednoduchých pokynov.

Budete potrebovať nasledovné ingrediencie:

  • 150 gramov datlí (množstvo zodpovedá cca 1 malej šálke)
  • 150 gramov sušených sliviek
  • 5 šálok vriacej vody (pre silnejší účinok menej)

Najprv je potrebné datle a slivky nakrájať na malé kúsky a pridať do vriacej vody.
Potom variť dovtedy, kým zmes nezhustne. Každý deň by ste mali užívať jednu lyžicu. Uvidíte, že táto zmes prinesie úžitok aj vám.

Túto zmes môžete pridať ráno na raňajky do pohára jogurtu, misky s obilninami alebo do čohokoľvek iného. Slivky obsahujú mnoho vlákniny a tiež sorbitol. Prírodný cukor zmierňuje zápchu priebehu niekoľkých hodín.

Ďalší spôsob, ktorý môžete vyskúšať, spočíva v pití vody zo sušených sliviek. Nechajte ich v pohári s vodou naložené cez noc a pite v ranných hodinách.

Takmer s okamžitým efektom sa čreva dajú do pohybu. Dajte si pozor, veľké množstvo by mohlo mať až efekt hnačky.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like