Najjednoduchší spôsob ako doma rozmnožiť orchideu!

Orchidea slúži v každej domácnosti ako fantastická dekorácia, ktorá dodáva interiéru príjemný nádych. Výhodou orchidey je, že jej kvety nám robia radosť hneď niekoľkých mesiacov, oproti ostatným izbovým kvetinám.

V dnešnom článku vám ukážeme, ako si orchideu rozmnožiť. Celý postup je veľmi jednoduchý a zvládne ho každý! Ukážeme si dva spôsoby a je len na vás, ktorý si vyberiete.

 Rozmnožovanie pomocou Keiko (výhonok)

1)

Najskôr je dôležité rozpoznať či ide o vhodný výhonok! Ako to spoznáme? Keiko musí mať vzdušné korene a byť zhruba 5-10 cm dlhá a mala by mať najmenej 2 listy. Na obrázku vidíte ideálne Keiko.

2)

Keiko si odstrihneme. Pripravím nádobu do ktorej dáme substrát na pestovanie orchideí a Keiko zasadíme. Je vhodné použiť priesvitnú nádobu.

3)

Ľahko zalejeme a dáme na slnečné miesto!

Videonávod na rozmnožovanie pomocou Keiko

Rozmnožovanie odrezkami

1)

Jednoducho si odrežeme staré výhonky a zasadíme ich opäť do nádoby s vzdušným substrátom.

2)

Opäť dáme na slnečné miesto. Výhonky pravidelne zvlhčujeme pomocou rozprašovača. Do 25 dní by sa mali ukázať prvé výsledky. Tento spôsob je vhodný použiť u orchideí druhu  Epidendrum a Thunia.

Ako sami vidíte, tak rozmnožovanie orchideí je veľmi jednoduché! Zdieľajte tento geniálny návod na rozmnoženie orchidey aj s vašimi priateľmi!

zdroj: fabartdiy.com

You Might Also Like