Na vodovodný kohútik som natrela trošku olivového oleja. To, čo sa stalo vás prinúti urobiť to isté!

Všetci sme počuli o významných vlastnostiach olivového oleja v kuchárskom odvetví. Mnohí kuchári tvrdia, že bez neho by bola kuchyňa celkom nudná záležitosť. Len málokto však vie o tom, na čo všetko je olivový olej dobrý v domácnosti. Pozrite si nezvyčajné situácie, v ktorých vám nič nepomôže viac ako obyčajný olivový olej.

Ako odlepiť žuvačku?

Ak ste stúpili do žuvačky a tá sa vám prilepila na topánku, nezúfajte. Na papierovú vreckovku alebo kuchynskú utierku nalejte trochu olivového oleja a poriadne potrite znečistené miesto. Žuvačka sa po chvíľke sama odlepí a topánka bude opäť čistá.

 

 

Starostlivosť o parapet

Pri okenných parapetoch z kameňa je potrebné im z času na čas venovať pozornosť. Ideálny na túto aktivitu je olivový olej. Nakvapkajte len malé množstvo po celej dĺžke parapetu a rovnomerne ho rozotrite. Ani dážď mu už nevezme pôvodný lesk.

 

Už žiadne zájdené kohútiky

Trochu olivového oleja a chvíľočka leštenia vám dá taký krásny a lesklý vodovodný kohútik, aký ste nemali ani keď vám ho čerstvo namontovali. Olivový olej nevracia kohútikom len lesk, ale ich aj zbavuje vodného kameňa.

 

Dokonalý masážny olej

Načo by ste kupovali drahé masážne oleje, keď najlepšie vám premasíruje a premastí pokožku olivový? Tento všeliek a produkt na všetko pokryje aj účinky masážnych olejov. Okrem toho, často je aj v nich dodaný práve olivový olej.

 

Vráťte život drevenému nábytku

Zmiešajte olivový olej a citrónovú šťavu alebo ocot v pomere 2:1. Naneste malé množstvo zmesi na drevený nábytok a leštite. Táto metóda vám nábytok nielen vyleští, ale zatrie aj drobné, no viditeľné škrabance. Vynikajúce!

 

Zbavte sa vošiek

Pridajte do rozstrekovača v rovnakom pomere vodu a olivový olej a kvapku prostriedku na umývanie riadu. Zmes pretrepte a striekajte na rastliny, ktoré napadli protivné vošky. Po pár dňoch budú všetky preč.

 

Prírodný odstraňovač make-upu

Odličovacie prípravky často obsahujú škodlivé a toxické látky. Naneste kvapku olivového oleja na vatový tampón a zmyte make up niekoľkými ťahmi.

 

Obnovenie kožených výrobkov

Naneste na kožené topánky, kabelky, či iné veci z tohto materiálu trochu olivového oleja a pretrite ich po celej ploche. Nadobudnú krásny lesk a nebudú opotrebovaním praskať, pretože olivový olej ich na dlhšiu dobu zmäkčí.

 

Navráťte vlasom zdravie

Olivový olej je jedným z účinných produktov, ktorý vo veľkom využíva aj kozmetický priemysel. Je vynikajúci na suchú pokožku rúk, ale aj na vlasy, ktoré stratili lesk a pôsobia ošumelo. Nakvapkajte si do dlaní niekoľko kvapiek olivového oleja a rozotrite ich po celej dĺžke vlasov. Nechajte pôsobiť asi hodinu a potom si vlasy umyte.

 

Jemný peeling

Peeling na pokožku je skvelá vec, no nejednej dáme už spôsobil nepríjemné reakcie. Pripravte si domáci peeling, ktorý vám žiadne začervenania nespôsobí. Zmiešajte kryštálový cukor s olivovým olejom a masírujte pokožku. Po chvíľke bude krásne zamatová a premastená.

 

Opravený zips

Ak sa vám zasekol zips, neznamená to, že nohavice alebo kabelka musia ísť automaticky do koša. Potrite zuby zipsu vatovým tampónom do uší pokvapkaným olivovým olejom. Potom opatrne zatiahnite zips a zázrak je na svete.

 

Vedeli ste o tomto všestrannom využití olivového oleja? Dajte nám vedieť v komentároch.

Nezabudnite článok zdielať so svojimi priatelmi aj na facebooku!

 

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like