Na vlasy to funguje ako mágia: Zázvorový zábal, po ktorom rastú vlasy ako divé!

Zázvor – zdroj mnohých cenných látok a vitamínov pre naše telo. Už stáročia sa táto potravina používa ako liek. Sme zvyknutí napríklad robiť zázvorový čaj pri prechladnutí a tiež na upokojenie nervového systému.

 

Ukazuje sa však, že zázvor je tiež výnimočný pre domácu starostlivosť o vlasy . Ak používate túto potravinu správne, pomôže vám zabrániť vypadávaniu vlasov a stimuluje ich rast podobne, ako kofeínové šampóny a masky z obchodu. Chceme sa s vami podeliť o recept na najúspešnejšiu vlasovú masku s koreňom zázvoru. Výsledok tejto kúry si môžete všimnúť už po prvých aplikáciách.

 

Maska pre rast vlasov zo zázvoru

Budete potrebovať

  • koreň zázvoru (4 cm)
  • 1 polievkovú lyžicu medu
  • 1 polievkovú lyžicu olivového oleja

Postup

  1.  Koreň zázvoru nastrúhame na jemnom strúhadle.
  2. Potom zmiešame strúhaný zázvor s medom a olivovým olejom – základ masky tvorí zázvor a olej (med je emolient, čo znamená, že dokáže uzamknúť vlahu vo vlasoch.  a vhodný je najmä pre tých, ktorým sa lámu vlasy).
  3. Pastu, ktorá nám takto vznikla vmasírujeme rovnomerne na pokožku hlavy a jemne vmasírujeme. Potom vlasy zabalíme do igelitu a necháme pôsobiť 40 minút. Potom hlavu dôkladne umyjeme – venujte zvláštnu pozornosť oblastiam za ušami.

 

 

Ak chcete dosiahnuť požadovaný efekt – stimulovať rast vlasov a zabrániť vypadávaniu, postačí masku používať raz týždenne po dobu jedného mesiaca. K tomuto magickému zábalu môžete pridať niekoľko kvapiek jojobového esenciálneho oleja .

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: allnursingsoul.com

 

You Might Also Like