Na chvílu som si lahla s banánovou šupkou na čele, keď sa dozviete prečo, urobíte to aj vy!

Príčiny bolesti hlavy môžu byť odlišné: stres, nedostatok spánku, poruchy stravovania, dlhá práca pri počítači aj vplyv životného prostredia. Niekedy to je neznesiteľné a zbavenie sa bolesti je často náročné. Užili ste hrsť piluliek a výsledok je nulový? Namiesto toho, aby ste sa spoliehali na drahé a nie vždy účinné lieky, skúste jeden z týchto jednoduchých ľudových liekov!

 

 

  1. Banán

Nevyhadzujte šupky od banánov! Majú v sebe pôsobisko užitočných látok pre ľudské telo. Kôra banánov, ktorá sa položí na čelo, môže človeka po 20-30 minútach zbaviť bolesti hlavy.

  1. Zázvor

Koreň zázvoru má vynikajúce protizápalové vlastnosti, čím pomáha v boji proti bolestiam hlavy. Uvoľňuje cievy v hlave a krku, znižuje opuchy a podnecuje prirodzený upokojujúci  mechanizmus.

Pitie zázvorového čaju 3-4 krát denne dokáže zmierniť migrény. Hlavná vec je, začať piť čaj, hneď ako pocítite bolesť hlavy.

  1. Horúca voda

Teplo pomáha zlepšiť krvný obeh, uvoľniť napäté svaly na krku a poraziť tak migrénu.

Môžete si dať horúcu sprchu alebo pripraviť vaňu na relaxáciu. V prípade, že sa vám nechce ísť do vane, pomôžu aj horúce kúpele na ruky alebo nohy, pretože bojujú s bolesťou hlavy a zmierňujú napätie.

  1. Jablká

Možno ste nevedeli, ale jablko je takmer najlepším liekom na bolesť hlavy. Ak ste sa zobudili s bolesťou hlavy, skúste zjesť plátok jablka s malým množstvom soli a zapite ho pohárom teplej vody. Sľubujeme, že čoskoro vaša bolesť ustúpi!

  1. Mandle

Vynikajúca prírodná náhrada namiesto liekov z lekárne. Hrsť mandlí dokáže znížiť bolesti hlavy už do 15 minút!

  1. Esenciálny olej z levandule

Nakvapkajte si niekoľko kvapiek levanduľového oleja na prsty a masírujte ich do spánkov po dobu 15-20 minút. Upokojujúce vlastnosti levandule majú priaznivý vplyv na stav bolestivej hlavy a zmierňujú nepríjemné bolesti.

Namiesto esenciálneho oleja z levandule môžete použiť aj eukalyptový alebo mätový olej. Analgetické a upokojujúce vlastnosti týchto olejov pomáhajú uvoľniť svaly a zlepšiť tok krvi, čím sa zabráni vzniku bolesti hlavy.

  1. Škorica

Vezmite si pár tyčiniek škorice a rozdrvte ich na prášok. Pridajte trochu vody a vymiešajte si hustú pastu. Hotovo! Aplikujte na čelnú oblasť a nechajte pôsobiť 30 minút. Táto metóda je veľmi účinná, ak je bolesť hlavy spôsobená vystavovaním sa chladného vzduchu.

  1. Kajenské korenie

Ďalším spôsobom, ako sa zbaviť bolesti hlavy, je použiť či už vnútorne alebo vonkajšie tieto štipľavé papričky. Áno, tento produkt vás dokáže zbaviť aj tých najnepríjemnejších migrén! Na účinný pri boji proti bolesti hlavy a uvoľňujúcemu účinku existuje krém na báze tohto korenia. Pomáha zlepšovať krvný obeh, čím pomáha utíšiť bolesti hlavy.

  1. Rimbaba obyčajná

Sušené kvety  tejto rastlinky sa dajú kúpiť v každej lekárni a jej liečivé vlastnosti ocenia tí, ktorí denne trpia neznesiteľnou bolesťou hlavy. Má upokojujúce látky, protizápalový a analgetický účinok, čím eliminuje nepríjemnú migrénu.

Je potrebné si dať pozor, pretože nadmerné užívanie tejto rastliny môže spôsobiť nežiaduce účinky: problémy s trávením, nevoľnosť a poruchy spánku. Optimálne dávkovanie na liečbu a prevenciu je 5 g sušenej rastliny na 250 ml vriacej vody. Pite 2x denne.

 

Príroda, ktorá nás obklopuje, je taká múdra, že všetko v nej má svoju cenu a zmysel. Dokonca aj obyčajná banánová šupka. Prečo míňať peniaze na drahé lieky, ak riešenie rôznych chorôb máme rovno pod nosom? Používajte dary prírody s rozumom a buďte zdraví!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like