Na bolesť kĺbov mi vôbec nič nezaberalo. Potom som objavila tento trik s citrónovou kôrou, ktorý odstráni bolesti a zápaly kĺbov, šliach a väzov

Pri ich konzumácii máme na tvári často vtipný výraz a mnohí ich kvôli veľkej kyslosti nemajú v obľube. Citron však patrí medzi najzdravšie druhy ovocia v našej krajine. Obsahuje veľké množstvo základných živín, ktoré sú pre naše telo nevyhnutné. Citróny sú vhodné aj pre boj proti rôznym chorobám. Ak sa chcete o ich benefitoch dozvedieť viac, prečítajte si nasledujúce riadky.

Citróny, ktoré sú bohaté na vitamíny A, C, B1, B6 či draslík, bioflavonoidy (tzv. Vitamín P), kyselinu listovú, horčík, pektín, fosfor a vápnik sú výbornými pomocníkmi napríklad pri cukrovke a ich pravidelná konzumácia posilňuje imunitu. Zároveň pozitívne ovplyvňujú trávenie, funkciu čriev a pečene. Dokonca ak budete počas tehotenstva piť ráno teplú vodu s odstavením citrónom, uľahčíte si tak komplikácie s rannou nevoľnosťou.

Užitočná je aj citrónová kôra, ktorá má antiseptické a protizápalové účinky a priaznivo pôsobí na cievy. Okrem iného sa však citróny dokážu popasovať aj s bolesťami kĺbov. Môžete ich použiť buď tak, že:

Dva citróny zbavíte šupky, ktorú následne umiestnite do skleneného pohára resp. zaváracích fliaš. Šupky zalejete olivovým olejom, pohár dobre uzavrite a odložíte na 14 dní. Po dvoch týždňoch je olej pripravený na používanie. Namočte gázu do oleja a umiestnite na boľavú časť tela, previažte obväzom a nechajte pôsobiť celú noc.

Kôru z dvoch citrónov postrúhame za pomocou strúhadla. Mali by ste použiť iba žltú, nie bielu časť. Položte kôru na boľavé miesto a dobre upevnite, resp. obviažte obväzom. Nechajte pôsobiť pár hodín.

Po pravidelnom opakovaní tejto procedúry by sa mala bolesť kĺbov postupom času vytratiť.

You Might Also Like