Mysleli ste si, že sa problémov so štítnou žľazou nedá zbaviť? Len sa pozrite, čo pred Vami Lekári taja!

Problémy so štítnou žľazou sú aktuálnym problémom, ktoré je rozšírený po celom svete.Stále viac jedincov si uvedomuje, že im štítna žľaza nefunguje tak, ako by mala, a že to so sebou nesie isté problémy.

Na druhú stranu môžeme vidieť, že je tiež veľa jedincov, možno medzi nich patríte práve aj Vy, ktorí majú problémy, ale nedokážu rozpoznať, o čo vlastne ide. Rozhodli sme sa Vám preto spísať tento článok, kde sa skrátene pokúsime vysvetliť, o čo ide a ako proti tomu účinne bojovať.

Štítna žľaza je zodpovedná za metabolizmus celého tela a s tým spojenú tvorbu energie. Jej stav je teda veľmi dôležitý pre celé telo. Hormóny, ktoré štítna žľaza vylučuje, majú totiž vplyv na tvorbu radu hormónov, ktoré sú nevyhnutné pre správny chod nášho tela.

Ako však zaisti, aby štítna žľaza fungovala správne? K údržbe štítnej žľazy Vám postačí zdravá a vyvážená strava, pravidelná telesná aktivita, dostatok spánku a odpočinku, dostatočný pitný režim, minimum stresu, vyhýbanie sa halogenidom (bróm, chlór alebo flor).

6 účinných spôsobov slúžiacich k regenerácii štítnej žľazy?

Určite si pamätajte, že by ste si mali zabezpečiť pravidelný prísun potravín, medzi ktoré patrí napr. Aj morské riasy ako kelp, wakame, kombu či nori. Tieto riasy totiž obsahujú minerály, najmä potom jód, bez ktorého žľaza nedokáže správne fungovať.

Vývar z kostí

Možno to znie neuveriteľne, ale jeho pravidelná konzumácia Vám pomôže posilniť imunitný systém a účinne bojovať s problémami štítnej žľazy. Odporúčame Vám preto konzumovať aspoň jeden tanier výdatného vývaru z kostí každý deň.

Kokosový olej

Hovoríte si, čo s tým má spoločné? Je to jednoduché, hoci väčšina olejov narušuje hormonálny chod tela, kokosový olej je opakom. Tento olej totiž pomáha predchádzať tvorbe zápalov v tele, a tým pádom chráni štítnu žľazu. Odporúčame preto min. 1 PL denne.

Vitamíny A, D a K2

Určite odporúčame zvýšiť príjem týchto vitamínov, najmä potom ak máte niektorého nedostatok.

Potraviny s obsahom lepku

Lepok bohužiaľ nie je nič moc zdravého, odporúčame sa preto lepku vyhýbať. Nie nadarmo sa hovorí, že u množstvo populácie vedie k autoimunitným ochoreniam.

Vyhýbať by ste v rámci problémov so štítnou žľazou mali tiež arašídam, ktoré obsahujú látky nazývané goitrogeny, ktoré narušujú správnu funkciu štítnej žľazy.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like