Myslela som si, že vznik mojich vrások bol podmienený vekom. Dôvodom však bolo úplne niečo iné! Ostala som prekvapená!

Predpokladá sa, že predčasné vrásky sú spôsobené v dôsledku zapájania aktívnych svalov na tvári, ktoré využívame každý deň ale aj špecifickými poveternostnými podmienkami. Je to pravda, ak sa bavíme o mimických vráskach, ktoré sa časom objavia či už to chceme alebo nie. Čo sa týka hlbokých vrások, tam je to už o niečom inom.

Čínski lekári tvrdia, že vznik hlbokých vrások na určitých miestach môže byť znakom ochorení vnútorných orgánov. My vám povieme, ako túto „mapu vrások“ prečítať a čo prezrádza.

Zástupcovia čínskej medicíny veria, že vrásky, ktoré sa objavujú v špecifických oblastiach, odrážajú deficit energie v niektorých častiach tela. Podľa ich názoru je všetko v tele prepojené a naša tvár plne odráža stav vnútorných orgánov.

Koža v čínskej medicíne je považovaná za miesto, ktorým prechádzajú meridiány, ktoré sa používajú v akupunktúre. Pomocou tejto techniky sú vnútorné orgány vystavené pôsobeniu na kožu. Naopak, liečba jednotlivých orgánov pomáha predchádzať vráskam. Takto zistíme, ako sa zbaviť vrások a aké sú dôvody ich vzniku.

  1. Vrásky na čele

Vrásky v tejto oblasti sa vyskytujú u tých ľudí, ktorí trpia bolesťami hlavy. Hĺbka vrások vám povie o frekvencii záchvatov migrény. Prerušované vrásky hovoria o slabom nervovom systéme, o tendencii k neurózam a depresiám.

Zvislé vrásky na koreni nosa naznačujú problémy so žalúdkom. Ak sú tieto vrásky posunuté doľava – to je signál o problémoch so slezinou a ak je napravo – s pečeňou alebo žlčníkom. Je teda vhodné, aby ste navštívili svojho lekára.

U ľudí, ktorí trpia cervikálnou osteochondrózou, sa môže vyskytnúť priečna vráska. Horizontálne vrásky na koreni nosa naznačujú problémy s chrbticou.

  1. Vrásky v okolí očí

Ak máte váčky pod očami, môže sa jednať o problémy s obličkami. Malé vrásky pod očami pravdepodobne signalizujú nedostatok vitamínov alebo trvalú nespavosť. To znamená, že ak sa vám podarí vyriešiť problém so spánkom, môžete sa týchto vrások zbaviť omnoho jednoduchšie ako ste si mysleli.

Takzvané vejárovité vrásky naznačujú problémy so žalúdkom alebo žlčníkom, no taktiež sa môžu vyskytnúť u krátkozrakých ľudí z dôvodu častého žmúrenia.

Ak vrásky pod očami opakujú tvar očnej gule, môže sa jednať o zhoršenie funkciu močového mechúra.

  1. Vrásky okolo úst

Nasolabiálne vrásky pretrvávajúce na úplných okrajoch pier s najväčšou pravdepodobnosťou znamenajú problémy s gastrointestinálnym traktom. Ak sa vrásky začínajú od kútikov úst a smerujú nadol, je potrebné si dávať pozor na pankreas.

Sieť hladkých vertikálnych vrások nad vrchnou perou hovorí o možných problémoch s močovým systémom. V prípade, že tieto vrásky nie sú len povrchové, ale hlboké, stojí a to postarať sa o zdravie vašej sleziny. Čínski lekári odporúčajú konzumovať menej surovej zeleniny, pretože podľa nich narušuje energiu sleziny. Tiež by ste mali prestať konzumovať mlieko.

  1. Vrásky na lícach

Vrásky na lícach signalizujú problémy s krvným obehom a hypertenziou. Ak sa na lícnych kostiach objavia vrásky, stojí za to si dať skontrolovať aj vaše pľúca.

  1. Vrásky na krku

Hlboké vrásky na krku môžu byť znakom s nesprávnym metabolizmom.

Ako môžete vidieť, vrásky na tvári môžu mnoho napovedať o stave vášho celého tela. Podľa čínskych lekárov, ak nájdete tieto vrásky včas a vyliečite postihnutý orgán, podarí sa vám zjemniť aj vrásky na tvári. Hoci je nepravdepodobné, že vrásky úplne zmiznú, ale prečo sa to aspoň nepokúsiť?

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like