Mužovi diagnostikovali rakovinu očí: Toto robieval po nociach

To je naozaj šokujúce – tomuto 40 ročnému mužovi bola diagnostikovaná rakovina oka. Lekárskymi odborníkmi v mnohých rôznych štúdiách sa zistilo, že zelené svetlo z obrazoviek mobilného telefónu môže byť príčinou smrti buniek sietnice a to môže mať vplyv na naše videnie.

Keď používame naše mobilné telefóny v tmavej miestnosti alebo v miestnosti za zlých svetelných podmienok (po dlhšiu dobu), bude elektrický lúč svietiť priamo do očí. Pri pravidelnom opakovaní to môže zapríčiniť, že vaše spojivka vyschne, čo môže mať za následok rakovinu oka a slepotu.

Tento 40 ročný muž, ktorý si prial zostať v anonymite, šiel k doktorovi, keď prestal jasne vidieť. Jeho bielko úplne sčervenalo. Bolo to z dôvodu, že využíval svoj mobil každý deň v temnej miestnosti na plný jas.

 

To mu po dlhšej dobe spôsobilo vážne problémy s očami. Jeho zrak bol vážne poškodený a objavili sa príznaky rakoviny očí. Skutočný problém bol, že lekári nemohli v tomto prípade nič robiť , pretože nahradiť sietnicu je nesmierne náročná úloha.

Mali by ste byť opatrní a nepoužívať vaše mobily 24/7!

 

 

 Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like