Možno to bude znieť bláznivo, ale ak si dáte tohto 2 lyžičky pred spaním začnete chudnúť!

V súčasnosti na nás z každej strany vybehujú tipy, ktoré nám radia ako byť fit a v dobrej kondícií. Väčšinou týchto rád sa aj tak skôr či neskôr ukážu ako nezmyselné fámy. Jednou z nich je aj názor, že po šiestej hodiny večer by sme už nemali jesť. Vedci však vravia úplný opak, no stále je dôležité dať si pozor, čo pred spánkom zjeme.

Odborníci z univerzity na Floride tvrdia, že to najlepšie, čo môžete dať svojmu telu pred spánkom sú 2 lyžice tvarohu, čo je asi 30 gramov. Ak to spravíte polhodinu, maximálne hodinu pred spánkom, začnú sa vo vašom tele diať divy.

Tvaroh je totiž bohatý na bielkoviny, ktoré pomôžu pri rozbehu vášho metabolizmu. To znamená, že zatiaľ čo budete spať, vaše telo bude aj napriek tomu spaľovať tuky a energiu. Týmto chceli vedci poukázať na porovnanie účinkov tvarohu a proteínových výživových doplnkov.

 

Potvrdilo sa, že tvaroch je rovnako účinný ako umelo vytvorený preparát s obsahom kazeínu. Tvaroh totiž aj bez kadejakých úprav obsahuje dostatočné množstvo proteínu kazeínu.

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like