Moje vlasy zhustli a rastú rýchlejsie odkedy som prestala používať bežné šampóny. Odvtedy si vlasy umývam len takto…

Namiesto toho, aby ste dennodenne vystavovali vlasy škodlivým chemikáliám vám odporúčame vyskúšať umytie hlavy s roztokom sódy.

 

Všetci dobre vieme, aké výhody ma sóda na pečenie. V domácnosti je nevyhnutná pri varení, čistení, v kozmetike a dokonca aj na liečbu mnohých iných chorôb. Sóda je tak univerzálny výrobok, ktorý nahrádza desiatky ďalších. Napriek tomu stále odhaľujeme jej nové spôsoby využitia.

Sóda na pečenie nám pomáha výrazne zlepšiť stav vlasov a vyčistí ich lepšie, ako akýkoľvek iný šampón. Dodáva im zdravý lesk, jemnosť a objem už po niekoľkých aplikáciách. Namiesto toho, aby ste dennodenne vystavovali vlasy škodlivým chemikáliám vám odporúčame vyskúšať umytie hlavy s roztokom sódy. Budete príjemne prekvapení, ako zaúčinkuje.

Starostlivosť o vlasy:
Sóda je extrémne lacný a cenovo prijateľný prostriedok, ktorý môžete používať na umývanie vlasov. Čo je však najdôležitejšie, je úplne prirodzený a nepoškodzuje ich. Dokonale ich umyje a má alkalizačné vlastnosti, pretože odstraňuje lupiny z hlavy. Avšak pamätajte si jedno pravidlo: roztok sódy sa aplikuje na suché vlasy.

Ingrediencie:


2 polievkové lyžice sódy
vriaca voda
vlažná voda
Šťava z polovice citróna
500 ml teplej vody

Príprava:


1.
 Vysypte do veľkého hrnčeka 2 lyžice sódy, ktoré zalejte do polovice vriacou vodou. Miešajte sódu lyžičkou, kým sa úplne nerozpustí.
2. Do pohára vody dolejte po okraj studenú vodu. Pokiaľ je to možné, môžete tam nakvapkať esenciálny olej z čajovníka a rozmarínu.
3. Nalejte si roztok na vlasy a okamžite ho začnite masírovať rukami. Účinok príde hneď.

4. Dôkladne masírujte vlasy 3 minúty, potom ich opláchnite pod tečúcou vodou.
5. Pripravte si plátok citróna. Do 500 ml vody vytlačte šťavu z polovice citrónu, navlhčite týmto roztokom vlasy, stlačte ich a zabaľte ich do uteráka.
6. Nechajte vlasy prirodzene uschnúť.
7. Prechod zo šampónu na sódu vyžaduje najmenej 4-5 procedúr. Efekt sa nedostaví hneď, najprv sa vám môže zdať, že vlasy nie sú umyté, no v priebehu času zmizne mastnota a vaše vlasy vás potešia čerstvosťou a objemom na 7 dní.

 

Nemusíte si vlasy umývať tak často ako predtým. Určite sa zaujímajte o ich starostlivosť a vyvarujte sa chybám, ktoré poškodzujú vaše vlasy. Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunkou krásy! Určite nám nezabudnite napísať komentár o výsledku, ktorý ste docielili používaním sódy bikarbóny na vaše vlasy.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like