Moje unavené chodidlá som vyliečila týmto jednoduchým trikom a hlavne mi ušetril dlhé navštevy u lekára!

Ak vás pravidelne na konci dňa chytajú do nôh kŕče, máte nohy ťažké ako z olova, jediné čo vám v takom prípade pomôže je ísť na masáž alebo dlho čakať u špecialistu. Takáto masáž však niečo stojí a ak by sme ju mali absolvovať tak často ako to naše nohy potrebujú, doslova by sme sa nedoplatili. Masáž nôh si však môžete urobiť aj sami.

 

Alternatívna masáž

Nepotrebujete žiadne nástroje, kamene, špeciálne mazadlá. Celkom vám postačia vaše vlastné prsty. Jediné, čo sa musíte naučiť, je vedieť kam pritlačiť. Alternatívna medicína to nazýva akupresúrou. V princípe je celkom ako sa to volá. Potrebné je vedieť o niektorých bodoch, ktoré sú veľmi dôležité.

Body na chodidlách

Najdôležitejší bod sa nachádza na metatarzálnych kostiach nôh. Je známe, že tento bod je veľmi citlivý a podporuje celkové dobré zdravie. Jeho pritláčaním dosiahnete úžasné výsledky a môžete sa zbaviť viacerých neduhov.

Úľava od bolesti

Ak máte boľavé nohy, namiesto zapíjania liekov a práškov na uvoľnenie použite svoje ruky. Stlačte niekoľko krát tento akupresúrny bod na nohe a uvidíte výsledok. Zvlášť efektívne a predovšetkým okamžite zaberá na bolesť hlavy a nepríjemné pocity v dolnej časti chrbta.

Uvoľňuje stres

Tlak na tento bod znižuje napätie a stres a podporuje rýchlejšie premýšľanie predovšetkým vo vypätých situáciách. Okrem toho sa ľudia, ktorí každý deň masírujú a pritláčajú toto miesto, zhodujú v tom, že oveľa zriedkavejšie ich zachvacuje panika, nepodliehajú stresovým situáciám a prestali trpieť časťou nespavosťou. Naordinujte si dobrú náladu na celý ďalší deň len tromi večernými pritlačeniami na zázračný bod.

Proti necitlivosti končatín

Necitlivosť končatín je záležitosť, ktorá trápi najmä starších ľudí. Treba však povedať, že čoraz častejšie sa s ňou stretávajú už aj mladšie ročníky. Cez to všetko by sme nemali zabúdať, že pritláčanie akupresúrneho bodu napomáha uvoľneniu stuhnutých a necitlivých prstov na rukách aj na prstoch. Takáto liečba vyrieši problém tŕpnutia a necitlivosti končatín v priebehu troch týždňov pri jej dennej aplikácii.

Akupresúra je tu už po celé stáročia a v orientálnej medicíne má mimoriadnu autoritu. Napríklad takí čínski mudrci už dávno pochopili, že všetko v našom tele je navzájom poprepájané a mnoho chorôb môže byť vyliečených len tým, že sa budeme venovať jednotlivým miestam na našom tele.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like