Moje umývadlo a vaňa boli často upchaté a nepomáhalo nič. Odkedy som dala na rady mojej babičky, vaňa a umývadlo sú ako nové!

To, že sa odpad vo vašom umývadle alebo vani zanáša, nemusí byť viditeľné. Ak sa vám v jeden deň náhle upchá odtok a voda prestane odtekať, môže vás to prekvapiť, no nezúfajte! Odložte drahé čistiace prostriedky z drogérie bokom a zabudnite na prípravky plné chemických látok, z ktorých by bol prekvapený aj Mendelejev. V domácnosti skvele pomôžu staré babské recepty a klasické suroviny.

 

Budeme potrebovať:

200 g prášku do pečiva

200 g kuchynskej soli

150 ml octu

voda

Postup:

Pripravíme si nejakú nádobu (hrnček alebo misku) v ktorej dôkladne zmiešame prášok do pečiva a kuchynskú soľ.

Túto práškovú zmes následne postupne sypte do odpadu, ktorý chcete zbaviť nečistôt.

Teraz si zohrejte ocot a vlejte ho do odpadu. Ocot vylievajte pomaly a postupne. Vďaka chemickým reakciám začne zmes peniť.

Posledným krokom je nechať zovrieť vodu v kanvici. Horúcu vodu potom pomaly a postupne vylievame do odtoku.

Vďaka tomuto overenému receptu sa nečistoty v odtoku rozpustia a odplavia. Zloženie tohto domáceho prášku na čistenie je dostatočne silné, aby rozpustilo usadeniny, no zároveň nijako nepoškodzuje odtokové rúry. Tento spôsob je rýchly, jednoduchý a účinný a vaše umývadlo alebo vaňa budú opäť čisté bez akejkoľvek veľkej námahy.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc

 

You Might Also Like