Moje päty boli veľmi suché a nepomáhal mi na to žiadny krém. Potom som vyskúšala túto kúru a chodidlá mám jemné a hladké ako ešte nikdy!

V zime moje chodidlá naozaj trpia. V lete sú krásne hladké, opálené a nemusím im venovať veľa pozornosti. Akonáhle sa ochladí, trpím na suché päty a suchú pokožku. Keď som však objavila túto kúru, povedala som si: „vyskúšam to, prečo nie“. K môjmu údivu boli moje chodidlá hladká ako detská pokožka. Dnes sa s Vami o tento recept na krásne chodidlá podelím.

 

Čo budete potrebovať

  • 5 lyžíc jedlej sódy
  • sprchový gél
  • pár kvapiek esenciálneho oleja (levanduľa, pomaranč, citrón, prípadne kokosový alebo olivový lej)

 

Ako na to?

Ešte než začnete s kúrou, urobte si doma pohodu a namočte si nohy do teplej vody aspoň na 10 minút. Koža sa zjemní a zmäkčí a účinok kúry bude oveľa lepší.

Medzitým si v miske zmiešajte všetky suroviny a teda jedlú sódu, sprchový gél a esenciálny olej. Ja som tentokrát zvolila olej z ruží, ktorý je mimochodom skvelý aj na pleť. Vytvorte hustejšiu pastu. Následne si rukami naneste pastu na chodidlá a jemne ich premasírujte.

Ak trpíte na suché päty a máte na nohách už drobné zárezy, či cítite, že máte veľmi stvrdnutú kožu, vezmite si na pomoc pemzu. Pomocou pemzy masírujte problematické miesta. Masáž by mala trvať aspoň 5 minút a následne si chodidlá umyte teplou vodou a aplikujte poriadnu vrstvu hydratačného krému.

Kúru opakujte pokojne aj dvakrát týždenne, záleží od Vašej potreby. Jedlá sóda, alebo teda sóda bikarbóna, je skvelý a účinný prostriedok na stvrdnutú a zhrubnutú kožu na pätách. Tiež odstraňuje nepríjemný zápach, podporuje rýchle hojenie a pomáha v boji proti plesňovým infekciám. Výsledky sú viditeľné už po týždni a teda po prvých pár „pokusoch“. Takto som sa ja zbavila suchej pokožky na chodidlách. Vyskúšate to tiež?

 

You Might Also Like