Moje päty boli veľmi suché a nepomáhal mi na to žiadny krém. Potom som vyskúšala túto kúru a chodidlá mám jemné a hladké ako ešte nikdy!

V zime moje chodidlá naozaj trpia. V lete sú krásne hladké, opálené a nemusím im venovať veľa pozornosti. Akonáhle sa ochladí, trpím na suché päty a suchú pokožku. Keď som však objavila túto kúru, povedala som si: „vyskúšam to, prečo nie“. K môjmu údivu boli moje chodidlá hladká ako detská pokožka. Dnes sa s Vami o tento recept na krásne chodidlá podelím.

 

Čo budete potrebovať

  • 5 lyžíc jedlej sódy
  • sprchový gél
  • pár kvapiek esenciálneho oleja (levanduľa, pomaranč, citrón, prípadne kokosový alebo olivový lej)

 

 

Ako na to?

Ešte než začnete s kúrou, urobte si doma pohodu a namočte si nohy do teplej vody aspoň na 10 minút. Koža sa zjemní a zmäkčí a účinok kúry bude oveľa lepší.

Medzitým si v miske zmiešajte všetky suroviny a teda jedlú sódu, sprchový gél a esenciálny olej. Ja som tentokrát zvolila olej z ruží, ktorý je mimochodom skvelý aj na pleť. Vytvorte hustejšiu pastu. Následne si rukami naneste pastu na chodidlá a jemne ich premasírujte.

Ak trpíte na suché päty a máte na nohách už drobné zárezy, či cítite, že máte veľmi stvrdnutú kožu, vezmite si na pomoc pemzu. Pomocou pemzy masírujte problematické miesta. Masáž by mala trvať aspoň 5 minút a následne si chodidlá umyte teplou vodou a aplikujte poriadnu vrstvu hydratačného krému.

Kúru opakujte pokojne aj dvakrát týždenne, záleží od Vašej potreby. Jedlá sóda, alebo teda sóda bikarbóna, je skvelý a účinný prostriedok na stvrdnutú a zhrubnutú kožu na pätách. Tiež odstraňuje nepríjemný zápach, podporuje rýchle hojenie a pomáha v boji proti plesňovým infekciám. Výsledky sú viditeľné už po týždni a teda po prvých pár „pokusoch“. Takto som sa ja zbavila suchej pokožky na chodidlách. Vyskúšate to tiež?

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like