Moje obočie nemalo pekný tvar a nevedela som, ako ho správne upraviť. Vďaka týmto typom sa cítim sebavedome a úprava obočia mi trvá pár sekúnd

Tak, ako vie úsmev zmeniť vzhľad našej tváre, vie obočie pretvoriť jej výraz – a to nielen v pozitívnom zmysle slova. S nesprávne upraveným obočím môžeme pôsobiť prekvapene, smutne alebo nám od seba obočie opticky oddiali oči. Pomocou nasledujúcich trikov sa takýmto chybám vyhnete a dokonalé obočie, ktoré vám dodá na príťažlivosti, si vyčarujete aj vlastnoručne.

Obočiu by sme určite nemali venovať menej pozornosti ako starostlivosti o naše vlasy, nechty alebo pokožku. Pekne tvarované obočie podčiarkne prirodzenú krásu a je skutočne jednoduché si ho upraviť do bezchybnej podoby podľa nasledujúcich krokov.

Tvarovanie obočia

K rôznym typom tváre sa hodia niektoré tvary obočia viac, iné menej. Sledujte svoj prirodzený tvar a nesnažte sa ho za každú cenu výrazne meniť. Cieľom je získať neumelú formu, ktorá pôsobí čo najpríjemnejšie.

Ženám s okrúhlou alebo bucľatejšou tvárou pristane ostrejšie lomené obočie so “strieškou” dohora, ktoré tvár zoštíhli. Nemusia sa báť ani o niečo tenšieho obočia. Hranatejšie štvorcové tváre skrášli stredne husté obočie bez ostrých ohybov. Prednosť dajte jemnejším oblúkom, ktoré hranaté kontúry tváre zjemnia. Ak máte podlhovastú tvár, snažte sa udržiavať si rovnejšie obočie. Vysoké oblúky by vašu tvár opticky ešte viac predĺžili. Dámam s oválnou tvárou môžeme závidieť. Pristane im akýkoľvek tvar, či už je obočie ostrejšie lomené, oblúkové alebo rovné. Hrúbka obočia je otázkou vkusu, no netreba zabúdať, že v móde je prirodzenosť a extrémne tenkým oblúkom odzvonilo už po rokoch deväťdesiatych.

Umiestnenie

Veľmi častou chybou je príliš vytrhané obočie pri koreni nosa, kvôli čomu sa môže zdať, že má majiteľka oči ďalej od seba. Nesprávne sú aj nadmerne predĺžené línie obočia v oblasti spánkov. Ako teda určiť, kde má obočie začínať a končiť? Pomôžte si ceruzou a priložte ju k spodnej časti nosa tak, aby sa opierala o jeho bočnú stenu a smerovala hore k obočiu. Nájdete tak miesto nad vnútorným kútikom oka, z ktorého by sa vaše obočie malo začínať. Zároveň by malo byť toto miesto najhrubšie. Teraz ceruzu znova priložte k nosu a smerujte ju šikmo tak, aby ceruza prechádzala popred vašu zrenicu. Najvyšším bodom vášho obočia je práve miesto, kde teraz ceruza pretína vaše obočie. Koniec obočia naznačíte pomocou ceruzy podobne, ak ňou budete smerovať od spodného okraja nosa, cez vonkajší kútik oka až k obočiu.

Nástroje

Úpravu obočia si značne zjednodušíte, ak použijete kvalitnú pinzetu, ktorá vám vytrhne chĺpky už od korienkov. Vynikajúcim pomocníkom je aj zväčšovacie zrkadlo.

Odstránenie chĺpkov

Pred trhaním si obočie prečešte kefkou. Pri vytrhávaní chĺpkov postupujte smerom od koreňa nosa k spánkom. Chĺpky vždy trhajte v smere ich rastu, inak je trhanie bolestivejšie a koža podráždenejšia. Na zníženie citlivosti môžete na oblasť obočia aplikovať chladivý gél alebo jednoducho obočie párkrát pretrite kockou ľadu. Obočie vždy trhajte len v jeho spodnej časti aby pôsobilo hustejšie a estetickejšie.

Rast obočia

Nie všetky z nás majú to šťastie, že sa môžu popýšiť prirodzene hustým obočím. Ak už máte redšie obočie od prírody alebo ste to len prehnali s jeho úpravou, ani v tomto prípade nezúfajte a siahnite po ricínovom oleji, ktorý podporí nielen rast obočia, ale aj mihalníc. Stačí aplikovať pár kvapiek na nepotrebnú očistenú kefku od maskary a prečesať ňou každý večer obočie. Rovnako poslúži aj vatová tyčinka, ktorou tiež pretrite korienky svojich rias. Účinky môžete pozorovať už po niekoľkých dňoch.

Dofarbenie

K dokonalosti nám chýba už len jemné zvýraznenie prirodzeného tvaru obočia. Dôležité je zvoliť správny odtieň ceruzky alebo tieňov, ktorými budeme obočie jemne dokresľovať. Tmavovlasé dámy by mali zvoliť o stupeň svetlejšiu ceruzu a svetlovláskam najviac pristane o stupeň tmavší tón. Spodnú líniu obočia zvýrazníme ceruzou, no pre prirodzenejší efekt nezačneme kresliť od úplného začiatku obočia. Priestor medzi chĺpkami doplníme krátkymi jemnými ťahmi, ktoré napodobňujú línie chĺpkov. Obočie tak vyzerá hustejšie a jeho dofarbenie prirodzenejšie. Na záver obočie prečešeme kefkou alebo maskarou na obočie.

Táto úprava obočia zaberie len zopár minút a je skvelou metódou, ako obočie jemne zvýrazniť a získať prirodzený vzhľad.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like