Moja suseda mi poradila skvelý trik. Vzala si starú utierku, lepidlo a svoj starý radiátor premenila na umelecké dielo.

Ak máte pocit,že si vaše radiátory zaslúžia nový, svieži vzhľad, nemusíte čakať na niekoho, kto ich odmontuje, aby ich v dielni vypieskoval a nastriekal novou farbou. Chopte sa štetca a zvládnete to aj sami.

Dekorácia radiátora

Existuje veľmi zaujímavý a úplne jednoduchý spôsob ako svoj radiátor urobiť krásnym. Jedná sa o zdobenie s pomocou techniky „decoupage“. A nepotrebujete na to ani talent – potrebujete len presnosť a správny výber materiálov.

Moderní kreatívni ľudia môžu svojimi zlatými rukami zmeniť aj tú najobyčajnejšiu a ničím nezaujímavú vec na krásny a originálny doplnok interiéru.

 

BUDETE POTREBOVAť

  • brúsny papier
  • matný biely smalt
  • ryžový papier / obrúsok so vzorom
  • PVA lepidlo
  • štetec
  • akrylové farby
  • teplu odolný lak

POSTUP

  1. S pomocou čistiacich prostriedkov poriadne umyte radiátor. Potom zoberte brúsny papier a odstráňte všetky drsné miesta. Radiátor by mal byť úplne hladký. Znova ho umyte čistiacimi prostriedkami a vysušte uterákom.

Pripravte si obrúsky so vzorom, ktorý chcete použiť. Lepšie urobíte ak použijete väčšie obrúsky, aby ste výsledok nemuseli domaľovávať, keď sa vám náhodou stane, že vám obrúsky nevydajú na celú dĺžku radiátora.

Aby ste radiátor pripravili na „decoupage“ musíte ho najskôr namaľovať bielou farbou. Hlavne nezabúdajte, že farba bude schnúť minimálne 24 hodín!
Potom ako farba uschla, môžete lepiť obrázok. Dopredu si narežte obrúsky tak, aby každá časť radiátora mala svoju vlastnú časť obrázku. Prvú časť priložte na radiátor a naneste na ňu vrstvu lepidla. Zopakujte so všetkými zvyšnými časťami.

Vzor vyhlaďte štetcom a potom farbami domaľujte aj tie časti, na ktoré nevydali obrúsky.

Aby vám váš výtvor vydržal dlho, zafixujte ho teplu odolným lakom v dvoch vrstvách.

Namiesto ryžového papiera môžete použiť aj obrúsky so vzorom, z ktorých však budete potrebovať len vrchnú vrstvu. Pripravili sme pre vás menšiu galériu nápadov na inšpiráciu.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like