Moja babička dávala na parapet šupky od cesnaku. Keď som sa spýtala prečo, dostala som odpoveď, po ktorej to robím aj ja

 

Je úžasné, aké liečivá pre nás príroda ponúka. Bohužiaľ, nie vždy o tom máme dostatočné vedomosti a radšej siahneme po liekoch s rýchlym účinkom. Nemali by sme zabúdať na dary od prírody, ktoré nám vedia zlepšiť zdravie, celkový stav organizmu a v neposlednom rade aj vzhľad.

Dnes vám povieme niečo o cesnakových šupkách. Obsahujú unikátnu látku – bioflavonoid quercetin, ktorý je známy svojím efektom proti starnutiu. Patrí medzi vzácne skupiny vitamínov P, posilňuje regeneráciu tkaniva a chráni telo pred toxínmi.

 

 

 

Ako konzumovať šupku z cesnaku

Liečivý extrakt
Uistite sa, že na šupke nie sú žiadne stopy po škodcoch, sú čisté a lesklé. Najskôr sa musí vysušiť a následne rozomlieť na prášok pomocou mlynčeka na kávu. Rozdrvené šupky presypte do sklenenej nádoby s uzatvárateľným vekom.

Na prípravu extraktu si 1 PL prášku zalejte 250ml vriacej vody, prikryte a nechajte cez noc odležať. Nápoj si rozdeľte na polovicu a počas dňa vypite všetko. Tento postup praktikujte 1 mesiac, potom si dajte prestávku v dĺžke 10 dní a opäť opakujte. Pomôže vám normalizovať fungovanie obličiek, srdca, zvýši vašu imunitu, odstráni toxíny a omladí.

 

 

 

 

Čínsky homeopatický liek
Elixír mladosti bol vďaka cesnakovým šupkám známy v Číne už pred 5000 rokmi, dokazujú to aj nájdenej starovekej hlinené tabule.

Recept: 4 hrste šupiek zalejte 1 litrom horúcej vody (nie vriacej!) A nechajte cez noc odstáť. Pite 4 poháre denne podľa tejto schémy: muži od 10. do 20. dňa v každom mesiaci a ženy od 20. do 30. dňa. Prestávka medzi pitím: 1-2 mesiace.

 

 

 

Prášok proti hnačkám
Rozdrvené šupky dokážu rýchlym spôsobom odstrániť poruchy tráviaceho systému a ako pekný bonus k tomu pridajú aj zbavenie sa červov z organizmu.

Zastavte hnačku : 1 lyžičku prášku zapite ľubovoľným množstvom vody. Dávajte si však pozor, pretože dlhoročná konzumácia šupiek môže viesť k zápche.

 

 

 

Kontraindikácie

Cesnakové šupky by nemali konzumovať tehotné a dojčiace ženy a tiež deti do veku 12 rokov. Pozor by si mali dať aj ľudia trpiaci cukrovkou, nízkym tlakom a chronickým ochorením zažívacieho ústrojenstva.

Veríme, že ďalšia dávka cesnakových šupiek už neskončí v koši, ale uskladníte sa na poličke v kuchyni. Tento skvelý produkt z prírody by nemal zostať bez povšimnutia ani vašej rodiny, preto s nimi zdieľajte tieto dôležité informácie!

 

You Might Also Like