Môj zubár naučil môjho manžela ako odstrániť si zubný kameň a vybieliť zuby len za 4 minúty

Zuby hollywoodskych hviezd sú niekedy témou mnohých ľudí, pretože sa nevieme zhodnúť na tom, či si ich nechávajú vybieliť profesionálne za rozprávkovú cenu, alebo sa snažia skúšať domáce metódy. Ak sa už neviete dočkať toho, ako ukážete všetkým svoj žiarivý úsmev, no financie na to nemáte, tieto domáce tipy sú venované len a len vám!

 

  1. Sóda
 Lyžička jedlej sódy so štipkou soli dokonale odstraňuje povlak a zosvetlí vaše zuby o niekoľko odtieňov. Na vlhkú kefku si naneste pripravenú zmes a jednoducho si s ňou vyčistite zuby. Následne si ústa vypláchnite vodou.
  1. Gél aloe vera

Do 250 ml pohára si prisypte 100 g jedlej sódy, 1 ČL gélu aloe vera, 10 kvapiek citrónového esenciálneho oleja a 4 ČL rastlinného glycerínu. Všetko dobre premiešajte a nalejte do vhodnej skladovacej nádoby. Vďaka tomu si budete môcť zmes vtierať do zubov každý deň a zabudnete na zubný kameň.

  1. Pomarančová kôra
 Rýchly a jednoduchý spôsob, ako si vyčistiť zuby. Ak chcete odstrániť zubný kameň, trite si kôru o zuby približne 10 minút a následne ho použite ako náustok.
  1. Pomletá kôra citrusových plodov

Presnejšie ide o ich bielu časť, ktorú si pomeliete v mlynčeku na kávu a pridáte ju do vašej zubnej pasty. Je vhodná na každodenné použitie, pretože pomáha bojovať proti mikroorganizmom tvoriacich plak v ústnej dutine a zároveň sa jedná o lacný spôsob, ako na bielenie zažltnutej skloviny.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like