Mladý pár sa rozhodol postaviť si dom z recyklovaných materiálov za málo peňazí a uprostred lesa. Keď uvidíte, čo sa im podarilo, stratíte reč!

Kreatívny mladík, ktorého prezývajú aj lesný muž, postavil nádhernú malú chatku v lese Westbrook v štáte Connecticut v Amerike. Počas šiestich týždňov sa mu podaril nezvyčajný jav. Uprostred lesa vyrástol rozprávkový drevený domček, ktorý svojim vnútorným zariadením spĺňa aj tie najtajnejšie predstavy o bývaní pre všetkých milovníkov prírody a dreva. Tento domček je ako príbytok lesného škriatka.

 

Nie je žiadnou novinkou, že v Amerike vyrastajú mini domčeky a mini chatky ako huby po daždi. Kiežby sme s takým čímsi začali aj u nás! Chatka, o akej my môžeme len snívať, má svojho reálneho majiteľa a je ním mladý a zručný Dave Herrlich Carpenter.

Použil naň len recyklované materiály, čím náklady na stavbu znížil o viac ako 4000 amerických dolárov. Od domu, ktorý jeho majiteľ nazval Wee, si sľubuje sebestačný život a úžšiu spojitosť s matkou prírodou.

V objatí stromov

Dvojpodlažná chata sa nachádza na svahu a z jej balkóna možno pozorovať šíre okolité lesy. Domček sám o sebe je maličký, no funkčný. Na prízemí je kuchyňa a obývacia izba a na poschodí sa nachádza spacia časť.

Samotná stavba trvala Daveovi približne šesť týždňov. „Po tom, čo som vypil v predvečer nového roka niekoľko pohárov vína, sľúbil som svojej budúcej manželke, že bude žiť medzi stromami. Na druhý deň ráno sme sa prebudili a začali sme na projekte chaty pracovať,“ smeje sa Dave.

Inšpiroval sa mnohými webovými stránkami a tak sa stalo, že vo februári už domček stál.

„Niekoľko rokov som viedol život, ktorý ma neuspokojoval. Vyštudoval som vysokú školu zameranú na umenie a po nej som dostal prácu v kancelárii. Túto prácu som nenávidel. V roku 2007 môj život navždy zmenil horský výlet. Táto skúsenosť mi dala veľa, vo svojom živote som našiel palivo, ktorým je príroda. Odvtedy som túžil žiť niekde uprostred stromov. Čas strávený v lese mi umožnil vidieť výhody jednoduchosti,“ povedal Dave pre spravodajský portál Tree Hugger.

Dnes trávi pár väčšinu času vo svojom novom dome. Herrlich sa momentálne živí poradenstvom a ponúka služby v oblasti stavebníctva. Pomáha ľuďom postaviť si svoj vysnívaný domov za málo peňazí a ekologickým spôsobom.

Podľa jeho slov našiel vo svojom živote tú pravú vášeň a za sa v nadšení prenáša do jeho každodenného života.

Tu je niekoľko fotografií z kurióznej výstavby lesného domu.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

 

zdroj: labioguia.com

You Might Also Like