Mladý austrálsky otec prišiel kvôli koronavírusu o prácu. O pár dní neskôr vyhral v lotérii jackpot

Mal šťastie v nešťastí. Práve to si môže v súčasnosti povedať jeden dvadsaťročný Austrálčan, ktorý sa nedávno stal čerstvým oteckom. Keď sa mu narodila dcérka, prišiel práve kvôli koronavírusovej kríze o prácu. Tento muž, ktorý si neželal povedať médiám svoje meno, však o pár dní neskôr vyhral v lotérii neuveriteľných päť miliónov austrálskych dolárov.

Výpoveď zo zamestnania mladého otecka nemilo prekvapila

Pandémia koronavírusu zasiahla do životov nás všetkých. A to nielen po zdravotnej, ale aj ekonomickej stránke. Nemálo ľudí totiž kvôli kríze, ktorá vznikla v dôsledku šíriaceho sa ochorenia COVID-19, prišlo o prácu. Koronavírusová kríza zasiahla aj do života mladého otecka z austrálskeho mesta Adelaide.

Tento dvadsaťročný muž, ktorý si neželal, aby médiá poznali jeho meno, sa stal oteckom malej dcérky len nedávno. Musel sa preto otáčať, aby zabezpečil celú svoju rodinu a doprial jej všetko, čo potrebuje. Náhla výpoveď zo zamestnania sa však pre tohto mladého otecka a jeho rodinu stala obrovskou čiarou cez rozpočet.

 

Keď sa dozvedel o výhre, celú noc nespal

Keď už mu neprialo šťastie v práci, povedal si, že si aspoň vsadí cez internet v austrálskej lotérii Set for Life. Potom, čo si kontroloval svoj online účet, nemohol veriť svojim očiam. “Stalo sa to večer. Prebudil som svoju ženu, aby som jej povedal, čo som sa dozvedel, a ona kričala šťastím. Nespali sme celú noc. Rozprávali sme si o našej budúcnosti aj o tom, čo budeme s peniazmi robiť, “ opisuje muž.

Som opäť šťastný, hovorí mladý otec

V lotérii Set for Life získal hlavnú výhru v hodnote takmer päť miliónov dolárov. Celá suma mu však nebude vyplatená priamo na ruku. Nasledujúcich dvadsať rokov bude dostávať každý mesiac dvadsať tisíc austrálskych dolárov.

“Je to úžasný pocit. Nedávno som kvôli koronavírusu prišiel o prácu. Vďaka výhre sa mi konečne uľavilo. V poslednej dobe som bol veľmi vystresovaný, ale teraz som šťastný, “ prezradil mladý austrálsky otecko, ktorý mal doslova šťastie v nešťastí.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like