Mladá matka († 25) sa chcela po pôrode dostať do formy. Túžba po dokonalej postave ju stála život!

Meegan Hefford mala dve krásne malé deti. Tie ale postretlo veľké nešťastie, pretože kvôli honbe za dokonalou postavou už mamičku nikdy neuvidia…

Kultúra fitnes a zdravého životného štýlu sa vďaka sociálnym sieťam rozmáha viac ako kedykoľvek predtým. Na jednej strane je to dobre. Mladí ľudia opúšťajú od alkoholových večierkov a návštev rýchleho občerstvenia a namiesto toho tvrdo drú vo fitku a zisťujú si nové vegánske, raw či iba len zdravé recepty. To všetko znie skvele, kým sa nestane napríklad to, čo mladej mamičke Meegan.

Austrálčanka chcela mať dokonalú postavu a pretože to po pôrode dvoch detí a s pribúdajúcim vekom nie je ľahké, vedela, že pre to bude musieť niečo robiť. Tvrdo drela vo fitku a jedla zdravo. Potom ale začala držať vysokoproteínovú diétu a tá sa jej stala osudnou.

Telo mladej matky nedokázalo spracovať to vysoké množstvo proteínu, ktoré mu dodávala. V dôsledku nadmerného príjmu bielkovín došlo k poškodeniu funkcie močového ústrojenstva, a tak sa žene do krvi dostalo obrovské množstvo čpavku. Zároveň v dôsledku toho mala nahromadenú tekutinu v mozgu, a tak nakoniec došlo k mozgovej disfunkcii. Ženu síce našli v byte živú, ale v nemocnici jej už nedokázali pomôcť. Meegan za sebou zanechala dvojročného chlapčeka a päťročné dievčatko, ktorí kvôli jej vášni nebudú vyrastať po boku svojej matky …

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like