Minister obrany SR pripúšta povinnú vojenskú službu. Toto si myslia Slováci!

National military forces with flag on background conceptual series - Slovakia

Slovenskom obletela informácia, z ktorej sa stala ťažko diskutovaná téma. Ministerstvo obrany Slovenskej Republiky premýšľa o znovuzavedení povinnej vojenskej služby.

„V súčasnosti máme dostatočné množstvo personálu na zabezpečenie plnenia úloh, či už v aktívnej službe, alebo zálohách. Ale do budúcnosti, samozrejme, by aj táto alternatíva mohla pripadať do úvahy, pretože záujem o vstup do ozbrojených síl stagnuje,“ vyjadril sa pre Tlačovú agentúru Slovenska minister obrany Peter Gajdoš.

Prvotné kroky, ktoré by mali zatraktívniť toto povolanie má byť zvýšenie platov. Tie by mali vzrásť až o štyridsať percent. Ministerstvo taktiež prihliada na nebezpečenstvo, ktoré môže nastať pri plnení úloh a obrane Slovenska. Minister teda pripúšťa zavedenie povinnej vojenskej služby, ak si to bude vyžadovať doplnenie ozbrojených síl Slovenska.

 

Opozícia, konkrétne SaS a OĽaNO nie sú s týmto nápadom úplne stotožnení. Majú za to, že je to nesystémový krok. Slováci na to majú rôzne názory. Jedni vravia, že už bolo na čase, iní zase, že by to malo byť dobrovoľné.

Ako ukázal prieskum, ktorý vytvorila Televízia Markíza a zapojilo sa doňho viac ako 4-tisíc ľudí. 47% je za to, aby sa povinná vojenská služba zaviedla. Zvyšok, teda väčšina obyvateľov Slovenska vyjadrila svoj nesúhlas so zavedením povinnej vojenskej služby.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like