MIMORIADNE: V Nemecku raketovo stúpajú počty nakazených: Za jediný deň ich pribudli tisícky!

Počet prípadov nákazy koronavírusom sa v Nemecku za jeden deň zvýšil o 4000 a do piatku obeda (12.30 h) stúpol podľa údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa na 16 290.

 

V Nemecku sa čoraz častejšie hovorí o možnom plošnom zákaze vychádzania. Vládny politici by o tejto možnosti, ktorú ale odmietajú niektorí poprední lekári, mali rokovať cez víkend. Oficiálne hlásených infekcií novým typom koronavírusu je v krajine podľa Inštitútu Roberta Kocha (RKI) 16.290. Choroba COVID-19 si podľa neho vyžiadala 44 životov.

O ďalších opatreniach na spomalenie epidémie bude cez víkend kancelárka Angela Merkelová (CDU) rokovať s vládnymi kolegami aj predstaviteľmi jednotlivých spolkových krajín.

Práve z nich v posledných dňoch čoraz častejšie zaznievali úvahy o možnom plošnom zákaze vychádzania kvôli tomu, že podľa nich rad Nemcov zatiaľ nerobí dosť pre to, aby šíreniu nákazy zabránila. V uplynulých dňoch sa v spolkovej republike za dobrého počasia na mnohých miestach schádzali veľké skupiny ľudí, a z veľkej časti tak ignorovali odporúčanie obmedziť sociálne kontakty.

Ľudia majú obavy, že sa sami alebo členovia ich rodiny infikujú, má podľa prieskumu verejnej mienky pre televíziu ARD 48 percent Nemcov. Menšiu alebo dokonca žiadnu obavu dalo najavo 51 percent opýtaných. S tým, ako za súčasnej situácie postupuje vláda, je spokojných 65 percent Nemcov. Väčšinovo sú spokojní stúpenci všetkých strán s výnimkou pravicovo populistickej najsilnejšej opozičnej formácie Alternatíva pre Nemecko, kde je pomer spokojných a nespokojných zhodne 47 percent.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like