MIMORIADNE: V karanténe zostalo 58 pracovníkov nemocnice s poliklinikou v Bojniciach!

Nemocnica bude fungovať v obmedzenom režime.

Na základe nezodpovedného konania pacientky z okresu Prievidza, ktorá v sobotu priznala, že bola v kontakte s dcérou pracujúcou v Rakúsku a opakovane navštevovala Nemocnicu s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, je od dnešného dňa, t.j. 16. marca 2020, v karanténe 58 zamestnancov bojnickej nemocnice.

Ide o 22 lekárov, 30 zdravotných sestier a 6 sanitárov. Tejto osobe bol podľa našich informácií dnes odobraný materiál na laborátornu diagnostiku, výsledok by mal byť známy do 48 h. Ak bude táto vzorka pozitívna, zamestnanci zostanú v karanténe po dobu 14 dní.

S ohľadom na túto skutočnosť bude NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach fungovať v obmedzenom režime. Ortopedické oddelenie bude spojené s traumatológiou, chirurgické oddelenie bude fungovať v obmedzenom režime. Zatvorené bude očné oddelenie a naopak interné oddelenie bude posilnené.

Je to najmä z dôvodu narastajúceho počtu prípadov s podozrením na koronavírus vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, ktorej sa takýmto spôsobom NsP Prievidza snaží pomôcť. „Opätovne apelujeme na ľudí, aby nezatajovali svoju cestovateľskú anamnézu, správali sa zodpovedne a dodržiavali nariadenia hlavného hygienika SR a striktné opatrenia všetkých kompetentných orgánov,” povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

zdroj: tsk.sk

PRIDAJTE SA K NÁM!

You Might Also Like