MIMORIADNE Tisíce Slovákov sa nemôžu nikam dovolať: Vieme, v čom je problém!

Telekomunikačný operátor Telekom na území Slovenska zaznamenáva problémy so sieťou. Mnohí sa márne snažia dovolať svojim blízkym. Spoločnosť potvrdila, že výpadok je celoslovenský.

 

Masívny výpadok zaznamenali najprv zákazníci Telekomu v Bratislave aj v Banskej Bystrici. Ako sa ukázalo neskôr, výpadok je celoplošný a ľudia na celom Slovensku sa nevedia dovolať blízkym ani kolegom. „Aktuálne evidujeme plošný výpadok na našej mobilnej sieti. Zákazníci sa s ním môžu stretnúť na celom Slovensku, ale nemusí sa týkať všetkých čísel. Niektorí môžu volať medzi sebou alebo byť dovolateľní z inej siete alebo volať do inej siete. Iní nie a sieť sa im javí ako preťažená. Zákazníkom sa za vzniknuté komplikácie ospravedlňujeme,“potvrdil problém hovorca telekomunikačnej spoločnosti Michal Korec.

Podľa informácií, ktoré nám poskytol, situácia vznikla o 10:35 a aktuálne sa pracuje na jej odstránení. „S nahadzovaním prvých zákazníkov chceme začať v najbližšej polhodine,“prisľúbil. Technický problém podľa jeho slov nastal na komponente, ktorý prepája hovory a registruje zákazníkov v sieti. Mobilné dáta vraj ale môžu byť dostupné, čo znamená, že fungujú aplikácie, sťahovanie dát a dajú sa uskutočniť hovory cez aplikácie ako Whatsapp.

Na sociálnych sieťach sa šíria snímky oznamov, ktoré nespokojní zákazníci našli zrejme v miestnych predajniach. „Vážení zákazníci, aktuálne evidujeme výpadok hlasových a internetových služieb. Na odstránení sa intenzívne pracuje. Ďakujeme za pochopenie,“ stojí na ozname. Zákazníci operátora by mali rátať s tým, že sa aktuálne nikam neodvolajú.

 

Výpadok potvrdila aj čitateľka Dáša z Košíc, ktorej na displeji mobilu namiesto signálu svietia len prázdne bodky. „Čo tí, ktorí si potrebujú súrne zavolať pomoc? Na tiesňovú by sa dalo dovolať? Aj bez signálu?“reagovala na nepríjemnosť s nedostupnou sieťou. Nikam sa nedovolá ani Košičan Miroslav, ktorému výpadok narušil pracovný proces. Nefungujú firemné telefóny ani pevná linka. Problém s hlasovými službami potvrdili aj v Púchove, internet ale stále funguje.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj: pluska.sk

You Might Also Like