MIMORIADNE: Prvý Slovák infikovaný koronavírusom je už vyliečený doma. Z nemocníc postupne prepúšťajú aj ďalších

Slovenský “pacient 0” sa z nemocnice vrátil domov. 52-ročný muž z Kostolišťa, ktorý sa v súvislosti s ochorením COVID-19 spomína ako prvý nakazený Slovák, sa z nemocnice vrátil domov. Na svojom webe to uvádza televízia Markíza. Muža hospitalizovali v piatok 6. marca po tom, ako sa ochorením nakazil od svojho syna, ktorý sa na Slovensko vrátil z Talianska.

 

Stav 52-ročného pacienta bol v nemocnici vážny, kvôli čomu ho museli umiestniť aj na jednotku intenzívnej starostlivosti. Jeho stav sa ale natoľko zlepšil, že ho prepustili domov do domácej karantény.

 

Prvý pacient pozitívny na koronavírus je z najhoršieho vonku. Podľa našich informácií ho tento pondelok prepustili z nemocnice a je v domácej izolácii. Navyše, doma je už aj jeho rodina.

„Čo sa týka prepustených zároveň možno skonštatovať, že prepustený domov je už aj pacient 0 spolu s jeho maminou,” povedala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

 

Celkový počet ľudí pozitívne testovaných na koronavírus na Slovensku je vo štvrtok 123.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like